Cuketová úroda je tady! Jak ji všechnu zužitkovat a neopakovat stále stejné recepty dokola? Máme pro vás zajímavý tip! Jaký? Zkuste nový recept na cuketové palačinky! -
Menu

Cuketová úroda je tady! Jak ji všechnu zužitkovat a neopakovat stále stejné recepty dokola? Máme pro vás zajímavý tip! Jaký? Zkuste nový recept na cuketové palačinky!

Kdo by neměl rád palačinky? Avšak klasické palačinky na sladko nejsou na léto tím pravým. Pokud je vhodně doplníte sezónním ovocem, získáte sice skvělé, ale poměrně těžké jídlo. Co takhle zkusit zeleninové palačinky? Netřeba se tomu tolik podivovat, vždyť cuketu přidáváme do buchet již celá staletí. Takže s tenkými cuketovými palačinkami jistě neuděláte krok vedle. Navíc je to další chutný způsob, jak zkonzumovat jednu z vašeho obrovského množství cuket.

Proč jíst cukety?

Cukety jsou bohaté na vitamíny a jsou součástí nízkokalorické stravy. Můžete je jíst na slano i na sladko, péct je vařit, smažit i grilovat. Jejich použití je jednoduše univerzální. Podle toho, jaký zvolíte recept se může jednat o velice zdravé a přitom nízkokalorické a chutné jídlo. Cukety jsou zkrátka hned po cibulích jednou z nejlepších druhů zeleniny, které si můžete připravit.

A proč jíst cuketové palačinky?

Pokud jsme vás nepřesvědčili v předchozím odstavci, uvedeme vám 6 důvodů, proč vařit takové palačinky po celé léto. A ty vás zaručeně přesvědčí:

 1. Příprava palačinek je velice snadná. Zvláště s mixérem.
 2. Cuketa se z 95 % skládá z vody. To z ní činí dietní rostlinu s nejen nízkým obsahem kalorií, ale také dlouhodobě poskytujícím pocitem sytosti. Palačinky jsou také nízkotučné, s minimem kalorií.
 3. Je to neskutečné chutné! Cuketové palačinky se příliš neliší od obvyklých. Jsou mírně sladké, i když neobsahují přidaný cukr. Můžete je jíst s medem nebo klidně i kysanou smetanou. Nebo si vymyslete vlastní variace.
 4. S cuketovými palačinkami máte možnost šokovat hosty. Nikdo z nich by totiž nevěřil, že jednou ze základních surovin je cuketa!
 5. Pokud tyto palačinky budete připravovat v létě, získáte tak velice levné jídlo.
 6. Na cuketových palačinkách si pochutnají také děti, které nechtějí jíst zeleninu. A dostat do dětí nějaké ty vitamíny navíc je pro rodiče úspěch.

Tenké cuketové palačinky – ingredience

Tenké cuketové palačinky s mlékem mohou být jak snídaní, tak i obědem nebo večeří. Jsou velice chutné, užitečné a snadné. Na jejich přípravu budete potřebovat:

  Pokračujte ve čtení článku na další stránce

  1
  2
Tisk
Nezařazené

Video: Umírající štěně oživí dva šimpanzi. Aneb neobvyklá přátelství zvířat…

Pro některé lidi je záchrana ohrožených druhů zvířat celoživotní poslání. Patří mezi ně také Jenny a Jim Desmondovi, kteří toho…
Nezařazené

Video: Přišli na pódium a každý v sále včetně poroty…

Jistě si vzpomínáte, jak jste se kdysi na škole účastnili dětských představení. Byli mezi vámi menší i větší talenti. Faktem však…
Nezařazené

Cítím se o pět let mladší – oční krém vyrobený…

S přibývajícími roky bojuje s vráskami asi každá žena. Snaha je zamaskovat často nekončí tak, jak bychom si představovali. Vrásky na obličeji…
Nezařazené

Už žádné pupínky! S touto jednoduchou přísadou odstraňte nechtěné chloupky…

O intimní partie se snažíme pečovat tak, abychom si udrželi maximální hygienu a nemuseli se potýkat se zdravotními problémy. Mnohdy…
Nezařazené

Moje kosmetička mi poradila tuto domácí masku na čištění pleti,…

Záleží vám na čistotě a vzhledu vaší pleti? Je pro vás krásná a svěží pleť důležitá a často o ni…
Nezařazené

Zapomněli jste na živočišné uhlí? Podívejte se na tento seznam…

Míváte občas žaludeční potíže, průjem nebo zácpu? Trápí vás to natolik, že kolikrát musíte užít i nějaký ten farmaceutický lék…