Cuketová úroda je tady! Jak ji všechnu zužitkovat a neopakovat stále stejné recepty dokola? Máme pro vás zajímavý tip! Jaký? Zkuste nový recept na cuketové palačinky! -
Menu

Cuketová úroda je tady! Jak ji všechnu zužitkovat a neopakovat stále stejné recepty dokola? Máme pro vás zajímavý tip! Jaký? Zkuste nový recept na cuketové palačinky!

Kdo by neměl rád palačinky? Avšak klasické palačinky na sladko nejsou na léto tím pravým. Pokud je vhodně doplníte sezónním ovocem, získáte sice skvělé, ale poměrně těžké jídlo. Co takhle zkusit zeleninové palačinky? Netřeba se tomu tolik podivovat, vždyť cuketu přidáváme do buchet již celá staletí. Takže s tenkými cuketovými palačinkami jistě neuděláte krok vedle. Navíc je to další chutný způsob, jak zkonzumovat jednu z vašeho obrovského množství cuket.

Proč jíst cukety?

Cukety jsou bohaté na vitamíny a jsou součástí nízkokalorické stravy. Můžete je jíst na slano i na sladko, péct je vařit, smažit i grilovat. Jejich použití je jednoduše univerzální. Podle toho, jaký zvolíte recept se může jednat o velice zdravé a přitom nízkokalorické a chutné jídlo. Cukety jsou zkrátka hned po cibulích jednou z nejlepších druhů zeleniny, které si můžete připravit.

A proč jíst cuketové palačinky?

Pokud jsme vás nepřesvědčili v předchozím odstavci, uvedeme vám 6 důvodů, proč vařit takové palačinky po celé léto. A ty vás zaručeně přesvědčí:

 1. Příprava palačinek je velice snadná. Zvláště s mixérem.
 2. Cuketa se z 95 % skládá z vody. To z ní činí dietní rostlinu s nejen nízkým obsahem kalorií, ale také dlouhodobě poskytujícím pocitem sytosti. Palačinky jsou také nízkotučné, s minimem kalorií.
 3. Je to neskutečné chutné! Cuketové palačinky se příliš neliší od obvyklých. Jsou mírně sladké, i když neobsahují přidaný cukr. Můžete je jíst s medem nebo klidně i kysanou smetanou. Nebo si vymyslete vlastní variace.
 4. S cuketovými palačinkami máte možnost šokovat hosty. Nikdo z nich by totiž nevěřil, že jednou ze základních surovin je cuketa!
 5. Pokud tyto palačinky budete připravovat v létě, získáte tak velice levné jídlo.
 6. Na cuketových palačinkách si pochutnají také děti, které nechtějí jíst zeleninu. A dostat do dětí nějaké ty vitamíny navíc je pro rodiče úspěch.

Tenké cuketové palačinky – ingredience

Tenké cuketové palačinky s mlékem mohou být jak snídaní, tak i obědem nebo večeří. Jsou velice chutné, užitečné a snadné. Na jejich přípravu budete potřebovat:

  Pokračujte ve čtení článku na další stránce

  1
  2
Tisk
RECEPTY

Oslňující vepřové ragú se sýrovou omáčkou a žampiony! Manžel už…

Máte rádi houby, ale nevíte, jak si je chutně připravit? Tradiční recepty už vás omrzely a chcete vyzkoušet něco nového?…
RECEPTY

Nebe v ústech: výborný třívrstevný koláč dle receptu mojí prababičky

Už nevíte, co máte stále vymýšlet za dobroty? Vaši blízcí po vás neustále chtějí něco sladkého? Chcete-li je potěšit něčím…
RECEPTY

Babiččin stoletý recept předávaný z generace na generaci na ty…

Toužíte po něčem dobrém, co si budete moci dát kdykoliv budete chtít? Chcete si dopřát sladkou tečku za úspěšným dnem,…
RECEPTY

Tchyně (pekařka) mi poradila tento recept na lahodný domácí chléb.…

Také už nevíte, co všechno máte stále péct? Pokud chcete potěšit svou rodinu a přátele něčím originálním a zároveň výborně…
RECEPTY

Tchyně (Italka) mi prozradila kouzlo božského Tiramisu, vše spočívá v…

Už nevíte, co máte stále vymýšlet za sladké dezerty? Všichni po vás neustále chtějí něco sladkého a vy byste jim…
RECEPTY

Populární vrstvený dezert se dvěma vrstvami lahodného krému, vláčného těsta…

Také už netušíte, co máte stále vymýšlet za sladké dezerty a moučníky? Všichni po vás neustále chtějí něco sladkého a…