Domů RECEPTY Cuketu nakrájela na kolečka a posypala sýrem. Po 30 minutách ji v...

Cuketu nakrájela na kolečka a posypala sýrem. Po 30 minutách ji v kuchyni čekalo voňavé překvapení!

Cuketová sezóna není ještě ani v polovině a receptů s touto vynikající zeleninou máme už nespočetně. Není divu. Cuketa se ne nadarmo řadí mezi top potraviny. Je výživná, chutná jemně po másle a je velmi zdravá. Zapékaná cuketová kolečka Vás proto určitě dostanou.

Co budete potřebovat?

  • 1 kg cukety
  • 1 lžičku pepře
  • 3 PL olivového oleje
  • 1 ½ lžičky sušeného česneku
  • 1 ČL soli
  • 100g mozzarelly (nebo parmezánu či obyčejného tvrdého sýra)

Jak na to?

Cukety si nejprve omyjte, osušte a odřízněte konce. Nakrájejte je na silnější plátky, měli by mít alespoň 1,5cm. Nakrájená kolečka cuket vysypte do misky a posolte, aby pustily přebytečnou vodu. Dobře promíchejte a nechte 10 minut odstát.

Mezitím nastrouhejte mozzarellu na jemném struhadle. Pokud nemáte rádi mozzarellu, použijte jakýkoli jiný tvrdší sýr. Podstatné je, aby se dal strouhat. Z toho důvodu se nedoporučují plísňové sýry.

Slijte z cuketových koleček vodu a naskládejte je do zapékací misky. Posypte cukety kořením a sušeným česnekem. Můžete použít všechny koření, které máte rádi. My používáme jen jednoduché, protože cuketa sama o sobě má vynikající chuť a bylo by škoda ji prorazit něčím aromatičtější.

Cuketu pokapejte olivovým olejem a vše v zapékací misce ještě naposledy dobře zamíchejte. Potom cukety poupravujte tak, aby byly v řadách a posypte je nastrouhaným sýrem.

Cukety dejte péct do trouby předehřáté na 180 stupňů a pečte asi 40 minut, dozlatova. Jednoduché zapékané cukety chutnají úžasně, když jsou teplé. No věřte, že jimi nepohrdnete, ani když vychladnou.

Přejeme dobrou chuť!

Kam dál?

Sladké brambory jsou trendy FIT zeleninou, kterou si můžete připravit na spoustu způsobů! Zde je pár tipů a triků, jak si je jednoduše připravit!

5 receptů na jednoduché zapečené pokrmy, které budete mít připravené raz dva!

Nedaří se Vám připravit lahodnou rýži, neboť ať děláte, co děláte, vždy ji převaříte? Zde je pár tipů, jak docílit lahodné a nadýchané rýže!

Věděli jste, že si cheescake můžete připravit i týden předem? Zde je pár tipů, jak si připravit pravý domácí lahodný Cheescake!

Chystá se k Vám celá rodina na Velikonoce? Co takhle si je trochu zpestřit?! Připravte návštěvě tento velikonoční uvítací drink!

Další články