David Hampl
31 října, 2019

Hledáte tip na něco sladkého, co byste připravili jak na blížící-se Vánoce, tak i tip na něco, čím byste mohli pohostit víkendovou návštěvu? Pokud ano, doporučujeme vám tyto kokosové koule. Jsou jednoduché, skládají se jenom ze 3 surovin a až je ochutnáte, budete ohromeni jejich dokonalostí. A nejenom vy. Tomu, komu je dáte ochutnat je u vás bude v budoucnu stoprocentně vyžadovat.

Postačí jenom 3 ingredience

Unikátní jsou tyto kokosové koule také tím, že na jejich přípravu vám postačí jenom trojice ingrediencí. To jasně ukazuje na jejich jednoduchost. A právě jejich spojením vznikne unikát, který budete pro celkovou chuť stoprocentně milovat. To vám můžeme garantovat. Aby se výsledek povedl, připravte si:

  • 250 g sušenek plněných kakaovým krémem
  • 70 g rozpuštěného másla
  • 70 g strouhaného kokosu

A jdeme na to. Začněte sušenkami

Jako první si vezměte sušenky, které je třeba nejprve zpracovat. Tedy vytvořit z nich těsto. Postup je velmi jednoduchý, jelikož je stačí pouze vložit do kuchyňského robota a ten následně zapnout. Jeho nože už se následně postarají o vše potřebné a zajistí, že vznikne chutné a vláčné těsto požadované konzistence. A to díky spojení s krémem, který sušenky obsahují. Následně k těstu přidejte rozpuštěné máslo, které ho zjemní. Potí ho vyndejte z mixéru, a ještě na závěr propracujte rukama, aby mělo přesně takovou konzistenci, jakou požadujete. A je hotovo.

Začnete s tvorbou kuliček

Nyní už je to jednoduché. Vždy si vezměte kousek těsta do dlaně a vytvarujte z něho kuličku. Tu poté obalte ve strouhaném kokosu a můžete položit na tác. A takto pokračujte dále a dále, dokud nespotřebujete všechno těsto. A následný krok? Už můžete servírovat. Není třeba jakákoliv další úprava. Než kuličky odnesete na stůl, jednu ochutnejte abyste zjistili, jakou dokonalost hostům dáte. Jsou skvělé, že ano?

Sdílejte článek