Cvičení chodidel uleví od bolesti zad, poznejte speciální techniku pěti jednoduchých pohybů -
Menu

Cvičení chodidel uleví od bolesti zad, poznejte speciální techniku pěti jednoduchých pohybů

Každého někdy trápí bolest zad. Masáže mnohdy nepomáhají nebo uleví jen na krátký čas. Tajemství je totiž v tom, že za vaši bolest zad je zodpovědná úplně jiná část těla. Záda a nohy, zejména pak chodidla, jsou jednou z nejdůležitějších částí těla, které do pohybu zapojujeme. Pomáhají nám držet vzpřímenou postavu a jsou nejvíce namáhána. Díky propojené funkci s chodidly můžeme dle teorie akupresury předcházet bolestem zad. Existuje pět jednoduchých cviků, které vám kromě účinku tradiční čínské medicíny také pomohou zpevnit nohy a tím i ulevit páteři a celému opěrnému systému těla.

Přitahování špiček nohou

Před jakýmkoliv cvičením je třeba se zahřát, aby nehrozilo natažení svalu a jiná zranění. První cvik, stejně jako všechny následující, je lehký a zvládne ho úplně každý. Jedná se o pouhé, přesto však velice účinné a pro naše záda prospěšné, přitahování špiček nohou. Stoupněte si uvolněně, mírně pokrčte kolena a následně si chytněte prsty u nohou. V této pozici chvíli vydržte, alespoň než napočítáte do tří a opět se narovnejte. Cvik opakujte třikrát denně po deseti sériích.

Chození po špičkách

Tento cvik není jen pro baletky, zdravotně může pomoci úplně každému a stejně jako ten předchozí, není vůbec náročný. Chůze po špičkách posiluje svaly, zpevňuje vazy a procvičuje prsty na nohách. Výhodou cviku je, že jej můžete provádět kdykoliv a kdekoliv. Jednoduše se postavte na špičky, buď stůjte, nebo se pohybujte drobnými kroky vpřed po dobu přibližně dvaceti vteřin a déle. Chvíli si odpočiňte a následně cvik opakujte. Celkem proveďte dle vaší výdrže alespoň pět sérií. Pro lepší výsledek opakujte dvakrát denně.

Kroužení kotníků

Ohebnost kotníků je velice důležitá pro celkový komfort chůze, protože právě jejich stažení a omezená pohyblivost jsou častou příčinnou bolesti kloubů a svalů. Pravidelné kroužení je ideálním cvikem. Abyste nemuseli balancovat na jedné noze, můžete jej provádět v klidu vsedě i vleže se zvednutou nohou. Kružte oběma směry, opakujte alespoň desetkrát a nezapomínejte procvičit obě dvě končetiny.

Odporování ohybu

Toto cvičení má přínos pro svaly na chodidlech, které jsou zodpovědné za držení rovnováhy. Odporování ohybu pomáhá natáhnout svaly a předejít tak mnohým zraněním. Sedněte si na zem, natáhněte nohy před sebe a omotejte si cvičební pás kolem zad. Následně jej si přiložte na vrchol chodidla a opřete se dozadu, aby se pás natáhl. Cvik provádějte pět sekund. Dělejte si pravidelné přestávky a zvládněte alespoň deset sérií.

Zvedání tužky špičkami nohou

Jednoduché a přitom zábavné cvičení, do kterého se ponoříte a kromě zábavy vám přinese i výsledek v podobě procvičených svalů. Položte tužku na podlahu, poté se ji pokuste prsty na noze uchopit, zvednout nad zem a následně po deseti vteřinách opět položit. Pro lepší stabilitu se můžete přidržovat. Cvičení provádějte několikrát po sobě a pravidelně střídejte chodidla.

Líbil se vám článek?

Tisk
CVIČENÍ

Chcete žít dlouho a chcete být zdraví i v dokonalé…

Po čem touží každý člověk? Po dlouhověkosti. Ale ještě navíc v souvislosti s tím, aby se dožil požehnaného věku v pohodě. Byl v dobré…
Dechová cvičení
CVIČENÍ

Dechová cvičení vyplaví stres z těla a zlepší vaše zdraví

Dechová cvičení zlepšují fungování organismu v každém věku. Pomáhají držet tělu, protáhnou svalstvo, usnadní vám správné držení těla. Ať se…
CVIČENÍ

Neuvěříte, co se stane, když vyzkoušíte Butrimovu gymnastiku. Pokud vás…

Butrimova Gymnastika vrací krční obratle na místo a zlepšuje krevní oběh. Práce v kanceláři, polehávání u televize, neustálé prolézání sociálních…
Muži - cviky
CVIČENÍ

Jak konečně začít cvičit a nestrhat se u toho (pro…

Svaly nevyrosotu za den, a než začneš pozorovat výsledky, může to chvíli trvat. Většina chlapů to vzdá po prvním měsíci,…
CVIČENÍ

Metoda propletených prstů je jednou z nejúčinnějších. Zajímá vás, jak…

Zdá se to jako něco, co nemá absolutně žádný význam. Máme na mysli proplétání prstů, které dělají lidé spíše jenom…
CVIČENÍ

Jóga dokáže vyřešit psychické, stejně jako fyzické problémy. Nemusíte chodit…

Poslední roky je slovo jóga skloňováno stále častěji. Není se čemu divit, jelikož míst kde si ji lze zacvičit je…