Cvičení chodidel uleví od bolesti zad, poznejte speciální techniku pěti jednoduchých pohybů -
Menu

Cvičení chodidel uleví od bolesti zad, poznejte speciální techniku pěti jednoduchých pohybů

Každého někdy trápí bolest zad. Masáže mnohdy nepomáhají nebo uleví jen na krátký čas. Tajemství je totiž v tom, že za vaši bolest zad je zodpovědná úplně jiná část těla. Záda a nohy, zejména pak chodidla, jsou jednou z nejdůležitějších částí těla, které do pohybu zapojujeme. Pomáhají nám držet vzpřímenou postavu a jsou nejvíce namáhána. Díky propojené funkci s chodidly můžeme dle teorie akupresury předcházet bolestem zad. Existuje pět jednoduchých cviků, které vám kromě účinku tradiční čínské medicíny také pomohou zpevnit nohy a tím i ulevit páteři a celému opěrnému systému těla.

Přitahování špiček nohou

Před jakýmkoliv cvičením je třeba se zahřát, aby nehrozilo natažení svalu a jiná zranění. První cvik, stejně jako všechny následující, je lehký a zvládne ho úplně každý. Jedná se o pouhé, přesto však velice účinné a pro naše záda prospěšné, přitahování špiček nohou. Stoupněte si uvolněně, mírně pokrčte kolena a následně si chytněte prsty u nohou. V této pozici chvíli vydržte, alespoň než napočítáte do tří a opět se narovnejte. Cvik opakujte třikrát denně po deseti sériích.

Chození po špičkách

Tento cvik není jen pro baletky, zdravotně může pomoci úplně každému a stejně jako ten předchozí, není vůbec náročný. Chůze po špičkách posiluje svaly, zpevňuje vazy a procvičuje prsty na nohách. Výhodou cviku je, že jej můžete provádět kdykoliv a kdekoliv. Jednoduše se postavte na špičky, buď stůjte, nebo se pohybujte drobnými kroky vpřed po dobu přibližně dvaceti vteřin a déle. Chvíli si odpočiňte a následně cvik opakujte. Celkem proveďte dle vaší výdrže alespoň pět sérií. Pro lepší výsledek opakujte dvakrát denně.

Kroužení kotníků

Ohebnost kotníků je velice důležitá pro celkový komfort chůze, protože právě jejich stažení a omezená pohyblivost jsou častou příčinnou bolesti kloubů a svalů. Pravidelné kroužení je ideálním cvikem. Abyste nemuseli balancovat na jedné noze, můžete jej provádět v klidu vsedě i vleže se zvednutou nohou. Kružte oběma směry, opakujte alespoň desetkrát a nezapomínejte procvičit obě dvě končetiny.

Odporování ohybu

Toto cvičení má přínos pro svaly na chodidlech, které jsou zodpovědné za držení rovnováhy. Odporování ohybu pomáhá natáhnout svaly a předejít tak mnohým zraněním. Sedněte si na zem, natáhněte nohy před sebe a omotejte si cvičební pás kolem zad. Následně jej si přiložte na vrchol chodidla a opřete se dozadu, aby se pás natáhl. Cvik provádějte pět sekund. Dělejte si pravidelné přestávky a zvládněte alespoň deset sérií.

Zvedání tužky špičkami nohou

Jednoduché a přitom zábavné cvičení, do kterého se ponoříte a kromě zábavy vám přinese i výsledek v podobě procvičených svalů. Položte tužku na podlahu, poté se ji pokuste prsty na noze uchopit, zvednout nad zem a následně po deseti vteřinách opět položit. Pro lepší stabilitu se můžete přidržovat. Cvičení provádějte několikrát po sobě a pravidelně střídejte chodidla.

Líbil se vám článek?

Tisk
CVIČENÍ

Masáž chodidel není jenom oblíbená relaxační procedura, kterou tolik milujeme.…

Masáž chodidel je procedura kterou nejenom každý zná, ale také ji každý doslova miluje. Je skvělou volbou ve chvíli kdy…
CVIČENÍ

Dokonale štíhlé nohy můžete mít i vy! Až zjistíte, že…

Co souvisí s krásou? Rozhodně je to i štíhlá, na první pohled dokonalá postava. Na lidském těle je hned několik míst,…
CVIČENÍ

Tento ruský lékař způsobil revoluci v medicíně. Celý život se…

Tento špičkový ruský lékař se celý život věnoval problémům s páteří a také různým druhům rehabilitace. Během své práce zjistil mnoho…
CVIČENÍ

Zapomeňte na posilovny a kolektivní cvičení. Zlepšit svou kondici a…

Štíhlí bychom chtěli být všichni – ale se cvičením je občas problém. Pokud patříte mezi ty, kterým se nechce oblékat…
CVIČENÍ

Dal na rady ostatních a odmítl operaci. Rozhodl se, že…

Zdravotní problémy trápí lidstvo odnepaměti. Téměř každý z nás se několikrát za život potká s nějakou zdravotní obtíží, která ho většinou dovede…
CVIČENÍ

Chcete mít dokonalou postavu? Pokud ano, budete překvapeni, jaké cviky…

Každý, kdo se někdy v životě pokoušel shodit přebytečné kilogramy, nám dá jistě za pravdu, že horší úkol snad není. Tělo…