Cviky na krční páteř podle Bubnovského, které opravdu fungují!

Bolesti krční páteře jsou bohužel velmi časté a dokážou potrápit jak muže, tak i ženy. Problémy se zhoršují s věkem, kdy dochází k nejrůznějším degenerativním změnám. Postupem času může dojít ke snížení pohyblivosti a ještě větší bolesti. V dnešním článku vám chci prozradit cviky na krční páteř podle Bubnovského, které opravdu fungují.

Na cviky na krční páteř podle Bubnovského vsadilo již mnoho lidí a těšili se jejich účinnosti. Pokud na bolesti krční páteře trpíte, pak je určitě také vyzkoušejte – jsou jednoduché a provádět je můžete prakticky kdekoli, ať budete v kanceláři, na cestě domů autobusem nebo se zrovna budete dívat na oblíbený pořad v televizi.

Cviky na krční páteř podle Bubnovského

Jestli vám můžu něco doporučit, tak si před zahájením cviků chvilku jemně třete krk, aby se prohřál. Máte-li tu možnost, můžete si na krk přiložit i ohřívací polštářky, případně teplý obklad. Podpoříte tak krevní oběh a cviky budou daleko efektivnější.

Čtěte také: Nejlepší přírodní antibiotikum, které vyléčí zánět a bolest v krku raz dva!

Při cvičení se vám může zamotat hlava, proto uděláte nejlépe, když během cvičení budete sedět. Rozhodně cviky neprovádějte v případě, kdy by se bolest stupňovala. Pamatujte i na správné dýchání.

Cvik první: pohled na oblohu

Při tomto cviku zakloňte hlavu směrem dozadu a jemně ji otáčejte ze strany na stranu. Opakujte 6x na každou stranu

Cvik druhý: fakír

Tomuto cviku se přezdívá fakír a provádí se tak, že paže zvednete nahoru a ohnete je v loktech, dlaněmi spojíte nad hlavou. Poté budete otáčet hlavou doprava a doleva, vždy 6x na každou stranu.

Cvik třetí: metronom

Cvik s názvem metronom se provádí tak, že budete pomalu naklánět hlavu střídavě k jednomu a poté k druhému rameni. Důležité je být narovnaný v zádech a v každé poloze setrvat 10 vteřin. Opakovat 5x na každou stranu.

Cvik čtvrtý: jaro

Tento cvik provedete tak, že budete hlavu střídavě naklánět dopředu k hrudníku a poté zaklánět dozadu, opakuje se 5x na každou stranu.