Cviky na krční páteř podle Bubnovského, které opravdu fungují!

Bolesti krční páteře jsou bohužel velmi časté a dokážou potrápit jak muže, tak i ženy. Problémy se zhoršují s věkem, kdy dochází k nejrůznějším degenerativním změnám. Postupem času může dojít ke snížení pohyblivosti a ještě větší bolesti. V dnešním článku vám chci prozradit cviky na krční páteř podle Bubnovského, které opravdu fungují.

Na cviky na krční páteř podle Bubnovského vsadilo již mnoho lidí a těšili se jejich účinnosti. Pokud na bolesti krční páteře trpíte, pak je určitě také vyzkoušejte – jsou jednoduché a provádět je můžete prakticky kdekoli, ať budete v kanceláři, na cestě domů autobusem nebo se zrovna budete dívat na oblíbený pořad v televizi.

Cviky na krční páteř podle Bubnovského

Jestli vám můžu něco doporučit, tak si před zahájením cviků chvilku jemně třete krk, aby se prohřál. Máte-li tu možnost, můžete si na krk přiložit i ohřívací polštářky, případně teplý obklad. Podpoříte tak krevní oběh a cviky budou daleko efektivnější.

Čtěte také: Takto ovlivňuje spánek na levé straně vaše zdraví. Tohle by si měl přečíst opravdu každý

Při cvičení se vám může zamotat hlava, proto uděláte nejlépe, když během cvičení budete sedět. Rozhodně cviky neprovádějte v případě, kdy by se bolest stupňovala. Pamatujte i na správné dýchání.

Cvik první: pohled na oblohu

Při tomto cviku zakloňte hlavu směrem dozadu a jemně ji otáčejte ze strany na stranu. Opakujte 6x na každou stranu

Cvik druhý: fakír

Tomuto cviku se přezdívá fakír a provádí se tak, že paže zvednete nahoru a ohnete je v loktech, dlaněmi spojíte nad hlavou. Poté budete otáčet hlavou doprava a doleva, vždy 6x na každou stranu.

Cvik třetí: metronom

Cvik s názvem metronom se provádí tak, že budete pomalu naklánět hlavu střídavě k jednomu a poté k druhému rameni. Důležité je být narovnaný v zádech a v každé poloze setrvat 10 vteřin. Opakovat 5x na každou stranu.

Cvik čtvrtý: jaro

Tento cvik provedete tak, že budete hlavu střídavě naklánět dopředu k hrudníku a poté zaklánět dozadu, opakuje se 5x na každou stranu.