Cviky na uvolnění zad, díky kterým se skvěle vyspíte

Stres, nezdravé jídlo, hodiny strávené za volantem nebo u počítače nemají dobrý vliv na naše záda. A problémy se zády často vedou k dlouhým a bezesným nocím. Nejprve se v posteli dlouho převalujete a nakonec smíte neklidným spánkem, ve kterém si příliš neodpočinete. Skvělým způsob, jak proti tomu bojovat, je pár jednoduchých cviků na uvolnění zad a svalů. Poradíme vám, jak na to.

Pozice na uvolnění páteře

https://sketis.lt/

Nejdříve udělejte tzv. Wind Release Pose. Jde o uvolnění celé páteře, pasu a boků. Navíc stačí tuto pozici držet asi minutu a ucítíte velkou úlevu. Lehněte si na záda a relaxujte. Potom ohněte nohy v kolenou. Při nádechu natáhněte ruce dopředu a dotkněte se kolen. Při výdechu obejměte kolena a přitiskněte je k břichu. Zhluboka dýchejte a vydržte v této poloze po dobu 8-10 dechů.

Nohy na stěně

https://sketis.lt/

Následně můžete uvolnit své nohy i záda, pořádně se nadechnout a okysličit své tělo před spaním. Umístěte polštář ke stěně nebo čelu postele. Lehněte si na něj, hýždě přitiskněte ke stěně nebo čelu postele a zvedněte nohy na stěnu. Rozpažte ruce do stran, uvolněte se a zhluboka dýchejte. V této poloze vydržte po dobu 1-2 minut a potom položte pomalu nohy dolů.

Čtěte také: Tento elixír vám zaručí zdraví, mládí a odolnost

Cvik na uvolnění svalů páteře

https://sketis.lt/

Pro uvolnění svalů si lehněte na záda a pod pas a krk si dejte malé ruličky ručníku. Pohybujte nohama ze strany na stranu, ale vždy uvolněně. Zároveň otáčejte hlavou ze strany na stranu. Záleží na tom, jak vám to bude pohodlné. Tento cvik provádějte 1 minutu.

https://sketis.lt/

Potom si lehněte na břicho, ručník dejte pod čelo, ruce podél těla a prsty u nohou opřete o postel. Hýbejte chodidly do stran. Tento pohyb také provádějte 1 minutu.

Dechové cvičení na konec

https://sketis.lt/

Nakonec si před spaním vyzkoušejte jednoduché dechové cvičení, které dokonale uvolní vaše tělo. Postupně uvolňujte tělo od prstů na nohou až po hlavu. Udělejte 20 dechových cyklů, postupně prodlužujte nádechy a výdechy. Nakonec jen dýchejte, aniž byste na to mysleli. Vaše myšlenky velmi rychle odplují do světa snů a vy se nádherně vyspíte.

Zdroj: sketis.lt