David Hampl
18 června, 2019

Veselými příběhy se to na internetu jen hemží. Bohužel se na internetu objevují i články, které veselé zrovna moc nejsou. Spíše naopak, jedná se o smutné příběhy, které dokážou rozesmutnit srdce mnoha lidí a způsobit tak pláč. Následující příběh je jedním z nich. Je o to horší, že se v něm opět ukazuje člověk jako největší trýznitel. Pokud Vás to zajímá, připravte si papírové ubrousky a čtěte tento smutný příběh.

Cyklista na kole

Celý děj, resp. příběh se odehrál u silnice ve městě Lincolnshire, nacházející se v Anglii. Jedna z hlavních postav našeho příběhu byl cyklista Paul Skinner, který si vyjel na vyjížďku. Když vyjížděl, ještě vůbec netušil, čeho bude za chvíli svědkem. Netušil, že mu málem praskne srdíčko smutným pohledem na něco, co by ho snad vůbec nenapadlo.

Podivnost v příkopu

Zhruba v půlce své cesty projížděl kolem příkopu. Když se v jednom místě ohlédl právě do tohoto příkopu, objevil tam něco velmi podivného. V příkopu, který se nacházel kousek od silnice spatřil pejska, pod kterým ležela igelitová taška, kterou neustále olizoval. Olizování doprovázelo smutné kňučení. Paul měl psy velmi rád, ale tady mu něco nesedělo. Ihned ho napadly otázky:

  • Co tam ten pes dělá?
  • Proč se tváří tak smutně?
  • A co je v té igelitové tašce?

Psí řeči Paul bohužel nerozuměl, takže nezbývalo než sesednout z kola, dojít k pejskovi a podívat se do tašky. To, co v tašce objevil mu zlomilo srdce a navždy změnilo život.

Nemilý pohled

Jakmile se podíval do tašky, nevěřil svým očím, naskytl se mu neuvěřitelně smutný pohled. Taška byla plná štěňátek. Horší na tom ovšem bylo to, že štěňátka byla mrtvá. I přes to, že se jednalo o velmi silnou situaci a emoční zážitek, který by mnoho lidí namístě vykolejil z rovnováhy, Paul neváhal a okamžitě zavolal policii a organizaci, která se zabývá pomoci zvířatům.

Po příjezdu organizace, spolu s veterinářem, bylo zjištěno, že štěňátka se narodila ještě tentýž den, kdy byla nalezena. Jejich majitel se jich chtěl zřejmě zbavit, a tak se rozhodl, odhodit je do příkopu. Jenomže jejich maminka, fenka, nehodlala štěňátka opustit. Z toho důvodu zůstala s nimi, dokud je nenalezl náš cyklista.

Je opravdu nepochopitelné, jak někdo může něco takového udělat. Občas bychom se měli my lidé stydět za své chování a přístup, který k těmto tvorům máme.

Sdílejte článek