Dagmar Havlová truchlí! “ Sbohem, Jirko“, napsala na Instagram! Zemřel její bývalý přítel a partner Jiří Ostrý!

Dagmar Havlová, bývalá první dáma České republiky, se musí vyrovnávat s bolestnou ztrátou. Její bývalý přítel a partner, pomocný režisér Jiří Ostrý, nečekaně zemřel. Havlová na sociální síti Instagram sdělila smutnou zprávu a se slovy „Sbohem, Jirko“. Rozloučila se s mužem, se kterým ji v minulosti pojilo hluboké citové pouto.

Jiří Ostrý a Dagmar Veškrnová (pozdější Havlová) se seznámili na počátku natáčení seriálového filmu Chobotnice z II. patra. Tehdy mezi nimi přeskočila jiskra a dvojice se do sebe zamilovala. Jejich vztah však nebyl jednoduchý, neboť Ostrý byl v té době stále ženatý s baletkou Janou Ostrou. Manželé se rozvedli až v roce 1988, tedy dva roky po seznámení Ostrého s Veškrnovou.

Společná práce na filmu a vznik jejich vztahu

Dagmar Veškrnová a Jiří Ostrý se sblížili během společné práce na seriálu Chobotnice z II. patra, kde Ostrý působil jako pomocný režisér a asistent režie. Jejich profesní spolupráce se tak postupně proměnila v milostný vztah, který trval několik let, než se Dagmar provdala za prezidenta Václava Havla.

Čtěte také: Neuvěříte, kolik klíšťat měl na sobě tento nebohý pes

Ačkoliv jejich romance nakonec nebyla osudovou láskou, zůstali Dagmar a Jiří přáteli i po skončení jejich partnerského svazku. Ostrý Dagmar pomáhal například při natáčení hudebního klipu k písni „Píseň o slzách“, na kterém spolupracoval.

Facebook

Reakce známých tváří na smutnou zprávu

Zpráva o Ostrého úmrtí hluboce zasáhla nejen Dagmar Havlovou, ale také řadu dalších známých osobností. Zpěvačka Anna K. vyjádřila svou lítost slovy: „Bože, ne. To byl tak krásný i hodný člověk. Pamatuju si ty oči. Pomáhal mi na klipu Píseň o slzách. To je mi tak moc líto. Dášenko, upřímnou soustrast.“ Také zpěvák Matěj Ruppert označil Ostrého za „úžasného chlapa„.

Smutnou zprávu ocenila i režisérka Petra Nesvačilová, která se s Ostrým patrně také znala. Jeho odchod tak zarmoutil celou řadu lidí, kteří měli možnost ho osobně poznat a pracovat s ním.

Vzpomínky na společné časy a odkaz Jiřího Ostrého

Ačkoliv Jiří Ostrý a Dagmar Havlová již dlouhou dobu netvoří pár, jejich spojení zůstává v paměti mnoha lidí. Jejich láska sice nebyla osudová, ale zanechala v Dagmarině životě hlubokou stopu. Ostrý pro ni představoval důležitou životní etapu a osobu, na kterou bude s láskou a vděčností vzpomínat.

Jiří Ostrý zanechal v životech těch, kteří ho znali, nesmazatelnou stopu. Byl to člověk, který se uměl obklopit krásnými a hodnotnými lidmi. Jeho odchod tak bude bolet nejen Dagmar Havlovou, ale i řadu dalších, kteří měli možnost s ním pracovat a přátelit se.

Odkaz a vzpomínka na Jiřího Ostrého

Smrt Jiřího Ostrého je nepochybně velkou ztrátou pro všechny, kteří ho znali. Ať už to byl jeho profesní přínos v oblasti filmu a televize nebo jeho lidské kvality, Ostrý zanechal v životech mnoha lidí hlubokou stopu.

Zdroj: CNN.iprima.cz