Věděli jste, že tablety do myčky se nemusí používat jen na mytí nádobí? Můžete je využít i v jiných situacích a možná se budete divit, na co všechno se dají použít. Můžete s nimi hravě vyčistit boty, hračky nebo pasterizovat konzervy. A možná přijdete ještě na další způsoby využití.

Také do myčky můžete vkládat nejen nádobí, tablety vám pomohou vyčistit kdeco

Můžete je použít na čištění toalety. Stačí jen vložit do mísy tablety, nechat ji tam 15 minut rozpustit se a poté pořádně vydrhnou celou toaletu štětkou. Výsledek vás překvapí.

Stejně účinné můžete vyčistit také troubu. Její čištění je pro většinu žen časově náročná práce a proto si ji můžete ulehčit tabletou do myčky. Tabletu musíte nejdříve rozpustit v teplé vodě. Do směsi namočte hadřík nebo houbičku a troubu vydrhněte standardním způsobem.

Tablety můžete použít také jako čisticí prostředek na pračku. Stačí vložit dvě do bubnu a nastavit program s teplotou 60 stupňů. Pračka bude čistá a zmizí také nepříjemný zápach, který způsobuje vlhkost. Je to zvláště vhodné pro malé místnosti, ve kterých je pračka umístěná.

Tabletami můžete odstranit připáleniny z nádobí

Připálili jste hrnec a nevíte, čím ho vydrhnout, aby to opravdu pustilo? Zkuste tablety do myčky. Rozpusťte tabletu ve vodě, namočte kartáček a drhněte tak dlouho, dokud spáleniny nezmizí. Můžete také hrnec naplnit teplou vodou, tabletu do ní hodit a nechat hodinu působit. Poté umyjte jak obvykle. Úspěch zaručen!

Na špinavé stěny po malování malých dětí si může připravit také roztok tablety a teplé vody. Ponořte hadřík a stěny očistěte. Kromě pastelek nebo voskovek odstraní i další nečistoty.

Pomocí tablety můžete vyčistit také zahradní nábytek – odstraní prach, nečistoty, a dokonce ptačí trus starý několik dní.

Vyzkoušejte tablety do myčky na tyto práce a uvidíte, že vám ušetří spoustu času i práce navíc.

Sdílejte článek