David Hampl
24 října, 2019

Péče o domácnost nemusí být jednoduchá. Tedy pokud nevíte, jak na ni. Pokud však vyzkoušíte látku zvanou borax, bude vše mnohem jednodušší. Nejenom že ji běžně koupíte, ale můžete ji využít na celou řadu věcí v rámci svého domova. Podívejte se na to, jaké to jsou.

Bělení prádla

Je stále zašedlé nebo zažloutlé? Není třeba zoufat, jelikož k dokonalé bělosti pomůže právě borax. Stačí připravit lázeň z této látky a horké vody. Potom klasicky vyperte a je hotovo.

Eliminace mravenců

Stačí něco sladkého a jsou u vás. Jak se jich efektivně zbavit? Pomocí boraxu, který smícháte s vodou. Následně tímto roztokem vytřete místa kudy mravenci chodí. A máte jistotu, že budou minulostí.

Eliminace myší

Zapomeňte na pastičky a vyzkoušejte borax. Stačí jenom trochu této látky nasypat podél stěn. Myším tato látka nevoní, a tak je z vašeho domova velmi snadno vypudíte.

Tablety do myčky

Proč je kupovat za drahé peníze, když je může nahradit právě borax. Stačí použít formu na led, borax smíchat s vodou a do formy ho natlačit. Až zatuhne, máte domácí tablety do myčky připravené k použití.

Prací prášek

Proč kupovat drahé prací prášky, když si je můžete vyrobit. A to skutečně za pár korun, pokud k tomu využijete borax. Jednoduchý pomocník, jak mít dokonale čisté prádlo.

Čistič hrnců

Máte zašlé nerezové hrnce a myslíte si, že už je nikdy nevyčistíte? Velký omyl. Smíchejte borax, citronovou šťávu a jedlou sodu a budou se dít zázraky.

Čistič auta

Máte v autě špinavé čalounění a hledáte něco, čím ho dokonale vyčistíte? Tak jste to našli. Zapomeňte na drahé čističe. Postačí tato látka, trocha vody a interiér vašeho vozu bude opět dokonalý, jako nový.

Výroba slizu

Chcete zabavit své děti a nachystat jim něco zajímavého na hraní? Potom jim díky boraxu můžete vyrobit originální zdraví neškodný sliz. Nutno dodat, že i běžně je tato látka jeho hlavní surovinou.

Péče o zahradu

Hlavně pokud na ní máte ovocné stromy je skvělým pomocníkem. Jednoduše vezměte pytel a nasypte jeho obsah kolem vašich stromů. A máte na několik let vystaráno.

Úklid pelíšku mazlíčků

Máte doma mazlíčky a chcete jejich pelíšek udržovat v čistotě a hygieně. Není důvod utrácet za cokoliv drahého. Postačí roztok vody a boraxu. Ten přelijte do rozprašovače a máte hotovo. Jednoduché.

Dezinfekce

Je jedno, jakou část vašeho domu chcete dezinfikovat, ale pokud k tomu použijete borax, tak chybu neuděláte. Ideální je pro kuchyně, koupelny, nebo třeba vaše odpadkové koše.

Čištění dřezu

Pokud je nerezový a stále špinavý, našli jste pomocníka, díky kterému bude opět dokonale zářit, jako by byl zcela nový. Postačí vám k tomu trocha boraxu s citronovou šťávou. Tak vznikne silná a účinná pasta.

Eliminace plevele

Další pomoc pro vaši zahradu. Pokud se potřebujete zbavit plevelů, borax vám s tím pomůže. Stačí 2 šálky na 10 litrů vody. Směs nalijte do rozprašovače a aplikujte. Plevel bude zahuben, klasické rostliny zůstanou.

Provonění domácnosti

Stačí smíchat borax s vodou a následně s pár kapkami vonného oleje. Poté rozprašovačem aplikujte do místnosti. Zbavíte se pachů a zajistíte dokonalou vůni.

Vyčištění toalety

Chcete, aby byla dokonale čistá? Stačí do ní borax nasypat a nechat působit. Klidně i několik hodin. Potom spláchněte a po špíně nebudou ani památky.

Sdílejte článek