Dala sirku do hlíny každého květináče v bytě a vzkřísila uvadlé květiny během 24 hodin. Za pár dní byly zcela dokonalé

Máte rádi rostlinky a s láskou o ně pečujete? Jejich stav se v poslední době ovšem čím dál více zhoršuje, a vy nevíte, co s nimi je? Nechcete-li je zatěžovat drahými chemikáliemi, doporučujeme vyzkoušet starou dobrou a osvědčenou radu, která vám s uvadajícími rostlinkami pomůže. Zkušení zahradníci ji používají dlouhá léta a nemohou si ji vynachválit. Výsledky jsou vskutku ohromující.

Co s uvadající květinou?

Spoustu lidí miluje rostliny, a ještě raději o ně pečuje, aby byly krásné a zdravé. Pohled na takovou krásnou květinu může být vskutku kouzelný, zejména pokud dáte krásnou květinu darem nádherné dámě. Málokdy se stane, že vám dá žena košem. Co ale s květinami, které zničehonic začnou uvadat? I přes důkladné zalévání, hnojení a umístění do optimálních podmínek se stav rostlinky nezlepší. Nabízí se řešení.

Paraziti a houby útočí

S největší pravděpodobností je rostlina napadena parazity a nejrůznějšími houbovými organismy. Pro jejich odstranění můžete vybrat chemické prostředky nebo použít jednoduchou, levnou a účinnou metodu, kterou zahradníci používají mnoho let. Jediné, co k tomu budete potřebovat je krabička zápalek, kterou seženete prakticky všude. A k čemu vám zápalky v tomto případě budou? Možná se budete divit, ale řešení je překvapivě zajímavé a účinné.

Čtěte také: Když jsem držela dietu, kámoška mi doporučila jeden trik. To, co se stalo s mým tělem, když jsem to zkusila, mě šokovalo!

Použijte hlavičku

Utvořte v květináči okolo rostlinky kruh zápalek, ideálně 5 cm od rostlinky. Zápalky zasaďte hlavičkou dolů. Poté stačí rostlinku klasicky zalévat a čas od času zkontrolovat, zda se hlavička nerozpustila. Pokud ano, tak ji úplně odstraňte. Zhruba po 2 dvou dnech zkontrolujte, zda se rozpustily všechny hlavičky. V hlavičkách zápalek je ukryta síra a fosfor, které mají fungicidní schopnosti a dokáží houby a parazity zlikvidovat. Díky tomuto jednoduchému triku, dokážete rostlinku zachránit a udržíte ji krásnou a zdravou.