David Hampl
6 prosince, 2019

Možná jste ani netušili, jak snadné je připravit báječné Vánoce pro své nejbližší. K Vánocům samozřejmě patří pečení cukroví a jiných dobrot. Pokud ovšem chcete vyzkoušet něco nového, máme pro vás senzační řešení. Vyzkoušejte tento recept na banánový koláč, který o Vánocích zaručeně všechny potěší. Je velmi snadný, rychlý a relativně levný. Uvidíte, že si ho zamilujete.

Dort pro všechny příležitosti

Toužíte-li po nějakém dezertu pro vaši rodinu nebo přátele, ale nechcete stát celé hodiny v kuchyni a péct, stane pro vás tento recept naprostým vysvobozením. K jeho přípravě není potřeba žádných náročných přísad a ani dlouhého pečení. Výsledek je fantastický, chutný a výjimečný. Vaše rodina a přátelé si ho zamilují stejně jako vy. Můžete jej naservírovat na slavnostní štědrovečerní stůl nebo ho můžete dát jen tak ke kávě. Skvěle se hodí na jakoukoliv rodinnou oslavu nebo party. Zkuste si ho připravit už dnes.

Ingredience na dort

Pro jeho přípravu budete potřebovat následující ingredience: 9 sušenek máslového tvaru, 250 g smetanového sýra Mascarpone, 1 větší banán, 4 polévkové lžíce cukru, 100 g másla, 1,5 g vanilkového cukru a trochu mléka na změkčení sušenek. Na čokoládovou polevu budete potřebovat: 3 lžíce cukru, lžíci kakaového prášku, 50 g másla, 2 lžíce mléka a kokos na posyp.

20minutová příprava

Smetanový sýr smíchejte s cukrem, máslem a vanilkovým cukrem v misce. Odřízněte větší kus potravinářské folie a natáhněte ji na rovný povrch. Do menší mísy nalijte trochu mléka a namočte do něj sušenky na krátkou chvíli. Umístěte je na folii do 3 řad těsně k sobě. Sušenky namažte připraveným krémem a doprostřed umístěte banán. Poté složte obě strany do tvaru podlouhlého trojúhelníku tak, jak je to na obrázku. Zabalte jej do folie a vložte na 20 minut do lednice.

Smíchejte kakao s cukrem, máslem a mlékem v misce. Promíchejte a vložte do mikrovlnky na 10 vteřin. Po 20 minutách odstraňte folii z dortu, umístěte ho na talíř, polijte čokoládovou polevou a posypte kokosem. Přejeme dobrou chuť a hezké Vánoce.

Sdílejte článek