Další smutná zpráva v rodině Simony Postlerové. Na nemocného syna Damiána nyní přešly její dluhy!

Pátého května se Damián, syn Simony Postlerové, ocitl v děsivé situaci, když se nemohl dovolat své matky v jejich domě na Vinohradech. Sousedé, které Damián přivolal na pomoc, pak bohužel zjistili, že Simona Postlerová již nežije. Pro všechny to byl obrovský šok, neboť herečka neměla žádné známé zdravotní problémy a stále pracovala na několika projektech.

Ukázalo se však, že Damián sám trpí vážnými zdravotními komplikacemi, které v minulosti již několikrát vedly k incidentům.

Damianův boj se zdravotními problémy a závislost na matce

Damián byl na své matce životně závislý a bez léků se u něj plně projevují jeho nemoci, což znamená i vysokou míru agrese. Sousedé se proto obávají, že by mohl dostat záchvat a stát se nebezpečným. Aby k tomu nedošlo, docházejí za Damiánem terénní pracovníci, lékaři i psychiatři, kteří dohlížejí na to, aby pravidelně bral léky.

Čtěte také: Nevěsta si oblékla svatební šaty u hrobu svého snoubence

Psychiatr také navrhl, aby Damián ještě nějakou chvíli zůstal v prostředí, které zná. Damián je totiž již třicetiletým mužem, o kterého se nemá kdo starat, a proto je otázka, co se s ním bude dál dít, palčivá.

Facebook

Damianův právní status a hledání vhodného řešení

Damián je papírově soběstačný, což znamená, že nemá nárok na to být přemístěný do léčebny. Pražský magistrát nicméně podle dostupných informací pracuje na tom, aby se syn známé herečky mohl přestěhovat do chráněného bydlení.

Komplikací je však fakt, že Simona Postlerová Damiána nechtěla zbavit svéprávnosti. Podle vyjádření blízké osoby, která je se situací v domě obeznámená to pro něj bylo „více na škodu než k užitku“. V důsledku toho na Damiána přešly i dluhy na nájmu, které tam po matce zůstaly.

Finanční problémy Simony Postlerové a jejich dopad na syna

Podle informací z blízkého okolí Simony Postlerové měla herečka finanční potíže a právě i na nájmu dlužila peníze. Tyto dluhy se po její smrti přesunuly na Damiána, což ještě více komplikuje jeho již tak obtížnou situaci.

Damián nyní spolupracuje a souhlasí s případným stěhováním do chráněného bydlení. Vzhledem k jeho zdravotnímu stavu se ale jedná o křehkou spolupráci, neboť nikdo neví, jak se rozhodne příště. Úřady a blízké osoby tak stojí před nelehkým úkolem najít pro Damiána to nejlepší řešení, které by mu zajistilo potřebnou péči a stabilitu.

Facebook

Snahy sousedů a úřadů o pomoc Damianovi

Sousedé se snaží Damianovi pomáhat, dokonce mu nosí jídlo. Zároveň ale mají strach, že by mohl dostat záchvat a být nebezpečný. Pražský magistrát navíc pracuje na tom, aby se Damián mohl přestěhovat do chráněného bydlení, které by mu mohlo poskytnout lepší péči a stabilní prostředí. Toto řešení je však komplikované Damiánovým právním statusem a dluhy, které na něj přešly po matce.

Zdroj: Expres.cz