Dáte si špagety s masovými kuličkami? Pokud ano, zkuste je zapéct ve formičkách

Jedná se o jeden z typických a známých pokrmů. Máme na kysli špagety s masovými kuličkami, které jenom potvrzují to, že právě těstoviny a mleté maso jdou velmi dobře dohromady. Pokud se podíváme na to, jak si je připravit, máme pro vás zcela unikátní a rozhodně také netradiční recept, který stoprocentně zaujme. To proto, že se zde nezapomíná také na fázi pečení.

Co budete na recept potřebovat?

Nejprve začneme seznamem ingrediencí, které budou na špagety s masovými kuličkami potřeba. Už název daného jídla celkem jasně ukazuje na to, co je jeho základem. A jelikož se jedná o recept, který patří do kategorie těch klasických, tak musíme říci, že potřebné ingredience jsou v tomto směru celkem očekávané. Připravte si:

  • 1 balíček špaget
  • 500 gramů mletého hovězího masa
  • Sůl, pepř a jiné koření na maso
  • 200 gramů parmezánu
  • Rajčatové pyré

Nejprve nachystejte maso

To je nutné nejprve ochutit. A to pomocí soli a pepře, popřípadě jiných bylin a ingrediencí, které mohou patřit mezi vaše oblíbené. Důležité je maso důkladně promíchat, aby se ingredience propojily a aby se maso také dalo dobře tvarovat. Pokud můžete, je vhodné ho nechat chvíli v kladu odležet, což mu samozřejmě jenom prospěje.

Čtěte také: POZOR! 11 věcí, na které zpravidla při úklidu zapomínáme, ale přitom je jejich úklid nutností!

Začněte z masa připravovat kuličky. Pokud vám to jde těžko, zkuste si namočit ruce, což celý postup zjednoduší. Následně je třeba masové kuličky tepelně upravit. Zde je na vás, jakou cestou se vydáte. Můžete je buď ze všech stran smažit na pánvi nebo v hrnci, stejně jako není problém s tím, že je vložíte do trouby a upečete. Důležité je, aby byly dobře upravené a nebyly syrové.

Uvařte si špagety

Druhý fáze je spojena s vařením špaget. Není to nic složitého, jelikož je třeba vložit je do hrnce a následně uvařit dle návodu. Dejte pozor na správnou délku vaření. Neměly by být převařené. Ideální jsou takzvaně al dente, neboli na skus. Když budou méně, je to lepší, než je převařit. Potom přeceďte, propláchněte studenou vodou a promíchejte je s olivovým olejem.

Vkládejte do formy

Můžete použít buď pečicí misku, ale mnohem lepší jsou různé formy na muffiny. Právě do nich vkládejte špagety tak, abyste celou formu zaplnili. Následně je třeba polít špagety rajčatovým pyré, nebo požít protlak, či jinou alternativu. Potom na vrch položte jednu nebo i více masových kuliček. V tuto chvíli přichází na řadu také posypání parmazánem, popřípadě jiným sýrem, který je možné na tento recept použít.

Vložte do trouby

Jelikož špagety i maso jsou hotové, není doba pečení v troubě nijak dlouhá. Jde hlavně o ohřátí, zapečení a také o rozpuštění sýra. Ideální je teplota okolo 180 stupňů celsia a doba pečení do 15 minut. Je konci je možné zapnout jenom vrchní ohřev, který pomůže k lepší barvě. Následně vyndejte a můžete ihned začít servírovat.