Dáváte topení na maximum? Velká chyba!

Na topení můžete každoročně ušetřit tisíce korun, když budete správně topit. To neznamená, že musíte žít v zimě. Klidně si můžete užít příjemného tepla, ale nesmíte nastavovat termostat na radiátoru na pětku. Maximální stupeň vám nepřinese nic dobrého. Nejen, že budete platit šílené částky, ale také ohrozíte své zdraví. Víte, jak správně používat termostat na radiátoru?

Reklama

Na kolik stupňů vytápí čísla na kolečku?

Na každém radiátoru se nachází kolečko s pěti stupni. Podle toho určujete teplotu v místnosti a také peníze, které utrácíte za topení. Místnost se přitom vždy vytopí jen na teplotu, kterou nastavíte pomocí kolečka. Potom se topení vypne. První stupeň odpovídá 11-14 stupňům, druhý stupeň 15-18 stupňů, třetí stupeň vás vytopí na 19-21 stupňů, čtvrtý stupeň přinese teplotu 22-25 stupňů. A poslední stupeň vytopí místnost na 26-28 stupňů. A to rozhodně není zdravé.

Každá místnost vyžaduje jiný přístup

V ložnici vám stačí asi 18 stupňů, v obývacím pokoji 20-22 stupňů. Koupelna by měla být nejteplejší na 24 stupňů. V dětském pokoji nastavte 22 stupňů a v předsíni stačí jen 18 stupňů. Podle toho musíte nastavit termostat v jednotlivých pokojích. Jakmile to takto nastavíte, bude vám všude příjemně teplo a zároveň ušetříte peníze. Nastavit pětku na topení je nesmysl. Budete doma jako v sauně, neušetříte a ještě vám bude hrozná zima, až vyjdete ven.

Víte vy vůbec, jak funguje kolečko na topení?

Ušetřit můžete tisíce korun za jedinou zimu

Budete se divit, ale nastavení o jediný stupeň na termostatu sníží vaše náklady o 6 procent. Nepodceňujte to, protože vytápění tvoří v domácnostech téměř polovinu účtů za energie. Jakmile je snížíte, ušetříte neuvěřitelnou částku. Tu potom budete moci použít na něco mnohem lepšího. Dávejte také pozor na to, aby před topením nestál nábytek nebo přes něj nevisely záclony a závěsy. To hodně ovlivní funkčnost topení. Myslete na to, až budete příště upravovat teplotu v místnosti.

Reklama