Dávejte si pozor na svůj osobní automobil

Krádeže, vraždy, ale i drobné delikty jsou k vidění každý den, a to po celém světě. Denně si můžete v novinách přečíst, co se kde stalo. Především zloději pak vymýšlejí stále nové a nové triky, jak obalamutit například starší lidi nebo se zkouší různými způsoby dostat do vozidel, kde kradou nejraději rádia.

Jak dosáhnou zloději svých cílů?

Velký zločin, to nemusí být pouze spojené s vraždou nebo zabitím. Mezi těžké zločiny se řadí například krádež auta nebo drahých šperků. My, jakožto možné oběti, musíte být pokaždé ve střehu. Nebezpečné situace se mohou objevit v různou denní dobu, nemusí být ani tma. Většina zlodějů se dnes nestydí okrádat lidí nebo vykrádat automobily přes den.

Je nutné být na pozoru, a to každý den. Zločinci jsou vždy připraveni vás o něco obrat. Umí také upoutat pozornost na jinou činnost a pak se snadno dostanou například do vozidla nebo k nám domů. Nenechte se nikdy nikým nalákat a učte to také své děti. U organizovaných krádeží aut je potřeba si dávat pozor na jeden trik zlodějů.

Čtěte také: Jedlá soda si poradí s plísněmi, vyživí půdu a nachystá dokonalou úrodu

Jak funguje nový trik zlodějů aut?

Jak vůbec funguje jejich nový trik? Část oděvu totiž nechají na předním skle. Když se majitel vozidla snaží nastoupit, tak upoutají jeho pozornost a přistoupí k tomu, že oblečení odstraní. V tu chvíli ale mohou nastoupit sami do vozidla a ukradnout ho. Lidé dnes pořád věří na dobré lidi, kteří jsou hodní a nezištní. Bohužel, většina z nich jen naláká osoby, snaží se je zapojit do konverzace, ale během minuty může být všechno jinak.

Jakmile uvidíte na čelním skle oblečení, v žádném případě se nehodí ho dávat dolů. Naopak, vstupte do vozidla, zrychlete a zavolejte policii. Tato nové technika zlodějů se používá především ve Venezuele, Mexiku nebo jiných státech. Buďte ve střehu i vy, protože nebude dlouho trvat, a tato metoda krádeže se dostane i do evropských zemí.