David Hampl
11 června, 2019

Pokud existuje píseň, která je evergreenem talentových soutěží, pak je to jistě Hallelujah Leonarda Cohena. Je to snad vůbec nejčastěji zpívaná píseň v těchto typech soutěží a lidé ji už znají prakticky nazpaměť. Je jasné, proč si ji lidé vybírají – má silnou melodii, silný text a krásně se poslouchá. Jenže jen málokdo si uvědomuje, že je to také nesmírně náročná píseň, kterou není snadné správně a melodicky ztvárnit a také si na ní mnoho „talentů“ již pěkně vylámalo zuby. O to více se na ní projeví kvalita zpěváka.

A právě tuto píseň si vybral i Jeffrey Adam Gutt pro své vystoupení v americké verzi X Factoru. Tento nenápadný mladý písničkář si skládá své vlastní texty a hudbu miluje, ale jeho hlas mohli zatím slyšet jen jeho nejlepší přátelé a rodina. Neměl nikdy dost odvahy vyjít se svým umem na veřejnost a ukázat světu, co umí. Až jeho malý synek ho přesvědčil, aby to dokázal. Gutt chtěl, aby si jej takto jeho syn mohl pamatovat, a proto se přihlásil do X Factoru.

Ohromující hlas

Jen málokdo asi mohl tušit, co se v tomto nenápadném muži ukrývá. Ale jakmile zazněly první tóny známé skladby, bylo jasné, že to nebude vystoupení jako mnoho jiných. Jeffrey Gutt má talent, který má jeden z tisíce. Jeho hlas je výjimečně silný a pronikavý a dokáže skvěle intonovat i pracovat s melodií skladby. Jeho podání Hallejuah od Leonarda Cohena rozhodně nepatří k mnoha dalším tuctovým bez nápadu a jiskry.

Bylo vidět, že dal do vystoupení naprosto všechno a že hudbu miluje a umí něco, o čem by se mohlo zdát i mnoha profesionálním úspěšným interpretům. Je štěstí, že takový talent mohl být objeven a může se dále rozvíjet. Však posuďte sami, jak na vás jeho vystoupení zapůsobí. Jistě sami uznáte, že takový dar od Boha nemá jen tak někdo a je dobře, když jej může sdílet i s dalšími lidmi a nenechává si jej jen pro sebe.

Sdílejte článek