Dědeček mi poradil, jak hojně pěstovat rajčata: Nikdy předtím jsem se s tím nesetkal, ale opravdu to funguje!

Vypěstujte si lahodná domácí rajčata pomocí snadného způsobu a už nikdy si nedělejte starosti s jejich nedostatkem. Patříte-li k těm, kdo rajčata milují a nedokáží si bez nich představit den, pak vám doporučujeme vypěstovat si vlastní rajčata. Samozřejmě si pro ně můžete zajít do obchodu, ale zde nikdy nebudete vědět, jak jsou stará, odkud pochází a čím vším jsou postříkaná. Vlastní rajčata se tedy určitě hodí, a pokud nevíte, jakým způsobem si je doma vypěstovat, nyní vám nabídneme jednoduchou metodu, kterou zvládne každý.

Bohaté na vitaminy

Rajčata jsou velmi populární plodinou mezi zeleninou. Jedí se po celém světě a lidé je používají na přípravu nejrůznějších pokrmů, salátů a jiných zajímavých jídel. Obsahují mnoho vitaminů, jsou bohaté na zdraví prospěšné látky a skvěle chutnají. Jsou velmi osvěžující a dokáží zahřát na duši. Během podzimní a zimní sezony je jich ovšem vážný nedostatek, a v obchodech se objevují většinou rajčata různých kvalit. I z toho důvodu se hodí mít vlastní.

Příprava metody

Použijte jednoduchou metodu, která neobsahuje žádnou chemii ani pesticidy. Můžete si být tak jistí, že vaše rajčata budou opravdu zdravá a plná síly, kterou potřebujete. K domácímu pěstování lahodných rajčat vám bude stačit: necelé 3 litry nechlorované vody, 100 g kvasinek zředěných teplou vodou a 0,5 šálku bílého cukru. Z těchto ingredienci si připravte roztok, který zakryjte gázou a čas od času jím protřepte. Následně zřeďte jednu sklenici tohoto roztoku s 10 litry vody a zalijte rostlinku rajčat přímo u kořenu.

Čtěte také: Šťavnatá náplň a vláčné těsto! Recept na malinovo-kokosový zákusek od kamarádky, která ho připravuje už několik roků!

Třikrát za sezonu

Bohatě vám bude stačit, když toto hnojení provedete třikrát za sezonu. Uvidíte, že rajčata porostou rychleji, budou krásnější a zdravější. Doporučuje se také používat metodu s popelem, který rovněž skvěle funguje. Každopádně se o svá rajčata dobře starejte a určitě nebudete litovat. Pečujte o rostlinky, aby vám časem přinesly krásné zdravé plody.