Dejte na tyto babské rady a antibiotika ani jiné klasické léky už nikdy nebudete potřebovat. Co zabírá mnohem lépe na různé nemoci než prášky plné chemie? Podívejte se! -
Menu

Dejte na tyto babské rady a antibiotika ani jiné klasické léky už nikdy nebudete potřebovat. Co zabírá mnohem lépe na různé nemoci než prášky plné chemie? Podívejte se!

V dřívějších dobách, když neexistovala antibiotika, léčili lidé nemoci především přírodním způsobem. V případě závažných onemocnění samozřejmě výbava běžné kuchyně k uzdravení nepostačila, ale kašel nebo rýmu mnohdy vyhnala mnohem účinněji, než to umějí dnešní léky. Proto vám přinášíme seznam těch nejlepších tipů na léčivé suroviny, které můžete vyzkoušet i v současnosti a které vám uleví od zdravotních potíží.

Zázvor

Zázvor je velice staré koření, které nejenže dokáže skvěle dochutit jakékoliv jídlo, ale také zdravotně pomáhá. Jeho léčebné účinky znali již lidé ve staré Číně a v Indii. Jen co ho vyzkoušíte, uvidíte, jak skvěle může fungovat proti rýmě. Pro maximalizaci účinku i pro možnost překonat jeho pálivou chuť se nejčastěji podává s medem a s citrónem. Dokáže léčit nachlazení a zmírňovat typickou chřipku. Uvolní ucpané dýchací cesty, zmírní bolest v krku i hlavy a celkově vám vrátí ztracenou energii. Také má pozitivní vliv na ztišení kašle a to jak suchého, tak vlhkého.

Křen

Křen je neocenitelným dochucovacím kořením jídel i přírodním lékem, který se skvěle hodí jako podpůrná léčba při infekcích ledvin a močových cest. Také dokáže ulevit od bolesti hlavy a jeho užívání je doporučováno i při revmatismu. Ve starých dobách tyto jeho účinky znali, ale především křen používali jako lék na běžnou chřipku. Křen totiž:

  • Snižuje zahlenění
  • Pomáhá od kašle
  • Má antiseptické účinky

Křen byl také používán k léčení astmatu nebo bronchitidy. Pokud astmatem či jinými dýchacími potížemi trpíte, rozhodně křen vyzkoušejte. Jeho silnější verzí je pak takzvané wasabi. Jedná se o speciální japonskou odrůdu křenu, která je typická svou zelenou barvou, ale také výraznější a mnohem více pálivou chutí.

Chilli papričky

Další pálivou věcí, která má pozitivní vliv na lidské zdraví, jsou chilli papričky. Ty, stejně jako velká část ostatních pálivých koření, pomůžou pročistit dýchací cesty. Účinnou látkou je v případě chilli kapsaicin. Ten také dává papričkám onu pálivou chuť. Kromě pomoci při rýmě také vyplavuje v organismu endorfiny – „hormony dobré nálady“. Dále má pozitivní vliv na problémy s kůží a bolesti svalů. Pro každého, kdo chce zhubnout, je chilli doporučované, protože pomáhá s redukcí přebytečných kilogramů, nastartuje metabolismus a navíc upravuje hladinu cholesterolu. Dokáže z těla odvádět velké množství karcinogenů a tak působí jako skvělý prostředek pro detoxikaci. Díky svým vlastnostem snižuje riziko infarktu, rakoviny nebo mrtvice. Pro své zdravotní benefity se vyplatí pálivé papričky konzumovat i když nejste milovníky ostrých jídel alespoň v decentní formě jemného okořenění jídla.

Cibule

Pokračujte ve čtení článku na další stránce

1
2
Tisk
Nezařazené

Vymyslela jak to udělat, aby byla její matka s rakovinou…

Rakovina není nic, po čem bychom toužili. Obrátí život vzhůru nohama a nic už není stejné jako dřív. Život se…
Nezařazené

Máte po holení tyto pupínky? Tohle je důvod jejich vzniku…

Holení částí těla je každodenní součást mnoha lidí. Když se řekne holení, většina z vás si jistě představí muže, kteří si…
Nezařazené

Kamera zaznamenala to, co můj táta dělal se čtyřletým dítětem,…

Žijeme v moderní době, ve které si nemůžeme být nikdy jistí, zda nás někdo sleduje pomocí skryté kamery. Používání skryté kamery…
Nezařazené

Vezměte bobkový list, zapalte ho a nechte ho čtvrt hodiny…

Každý dům má vlastní nejen atmosféru, ale také svou chuť. V nejednom domě voní domácí jídlo, u někoho káva, zatímco u…
Nezařazené

Octomilky, komáři a jiný hmyz zmizí. Stačí sklenička, papírové utěrky…

Víte, co to jsou octomilky? Pokud si často kupujete ovoce a necháváte ho doma v míse delší dobu, je možné, že…
Nezařazené

Tento německý recept na imunitu zabírá stokrát lépe, než prášky.…

Trápí vás ucpané cévy a nevíte, co s tím? Lékaři vám neustále cpou jen samé léky, po kterých je vám spíše…