David Hampl
19 června, 2019

Růže jsou považovány za nejkrásnější květinu našich zahrad. Nechce se jejich krásou inspirovat i při pečení a připravte si nádherné jablkové růže. Není to ani zdaleka tak složité, jak by se mohlo zdát, a navíc chutnají výborně.

Krásný jablkový dezert

Jablka se v našich kuchyním už milionkrát osvědčila, ale i ten nejlepší štrůdl se časem omrzí. Pokud patříte mezi milovníky pečených jablek a chcete se blýsknout před návštěvou nebo si jenom udělat radost, určitě vyzkoušejte dezert Jablkové růže.

Jemné listové těsto, kousky sladkých jablek, lehce pikantní chuť skořice a nadýchaná tvarohová přikrývka určitě zapříčiní, že se všem sběhnout sliny.

Na sedm jablkových růží budete potřebovat:

  • Kvalitní listové těsto
  • 70 g plnotučného měkkého tvarohu
  • 2 velká jablka
  • 3 lžičky vody

K dochucení použijte 3 lžičky cukru, lžičku skořice a 1 lžíci citrónové šťávy.

Jak si upéct chutné růže

Nezapomeňte si před začátkem příprav zapnout troubu, aby se v průběhu předehřála na 190°. Nejdříve si nachystejte jablka a rozkrojte je napůl. Důkladně odstraňte jadřince a jablíčka bez jadérek nakrájejte na měsíčky. Jablkové měsíčky vložte do nádoby a zalijte se vodou. Přidejte do nádoby i citrónovou šťávu. Takhle připravená jablka zahřívejte v mikrovlnné troubě asi 3 minuty (výkon by měl být 600 W).

Pokud máte listové těsto v celku, vyválejte si jej do tenké vrstvy (pokud máte těsto již vyválené, týká se vás až následující krok). Těsto si nakrájejte na proužky, které budou široké 4 cm. Vezměte tvaroh a dejte jej na listové proužky. Následně posypte cukrem.

Vezměte nachystaná jablka a položte je na pruh těsta tak, aby jablko slupkou přesahovalo přes jeden okraj těsta. Posypejte skořicí a pomalu stočte pruh dohromady.

Nachystané růžičky umístěte do muffinové formy a pečte alespoň půl hodiny. Hotový moučník posypejte cukrem a můžete podávat.

Sdílejte článek