David Hampl
1 října, 2017

Na Zemi je mnoho úchvatných míst, které inspirují, okouzlují a připomínají, že příroda je tím nejlepším umělcem. Vybrali jsme pro Vás deset malebných a úžasných jezer, abychom Vám připomenuli, jak krásná příroda může být.

Moraine Lake, Kanada

[hana-code-insert name='google' /]Moraine je ledové jezero v národním parku Banff v Kanadě. Ledovce krmí jezero, takže jeho maximální hloubka nastává v červnu. Refrakce světla na kamenitém dně jezera dodává vodě nádhernou modrou barvu. Moraine je jedním z nejpopulárnějších míst v Kanadě a není těžké pochopit, proč... Vypadá jako pravý ráj!

Crater Lake, Oregon, USA

Toto jezero se nachází v kráteru vyhynulé sopky Mount Mazama, která byla naposledy aktivní před 7 000 lety. Hlavním bodem zájmu jezera je Wizard Island, který byl pro jeho vzhled nazván Phantom Ship. Ve tmě vypadá jako loď na moři. Také je v tomto jezeře obrovská kláda, které je přezdíváno "starý muž jezera." "V jezeře se více než 100 let pohybuje vertikálně a říká se, že to přináší štěstí každému, kdo ho vidí.

Abraham Lake, Kanada

Jezero Abraham je umělé jezero, které vzniklo během výstavby přehrady v sedmdesátých letech minulého století. Neobvyklé vzory, které se objevují v hustém ledu, když jezero zamrzne, přitahují mnoho turistů a fotografů. Tajemstvím tohoto zázraku je to, že bubliny metanu, které produkují rostliny jezera, vystupují ze dna a zahušťují se v jiné hloubce, což vytváří tento úžasný vizuální efekt.

Lake Hiller, Austrálie

Růžové jezero Hiller se nachází na středním ostrově v západní Austrálii. Úzký pruh písečných dun odděluje jezero od oceánu a má tvar oválu a všude kolem něj rostou stále zelené eukalypty. Původ růžové barvy jezera je stále hádankou. Zatímco vědcům po celém světě to nedá spát, turisté po celém světě obdivují tento úžasný přirozený zázrak.

Melissani Lake, Řecko

Melissani je název jeskyně a jezera, které se nacházejí na východním pobřeží řeckého ostrova Kefalonia. Oblouk jeskyně spadl před několika tisíci lety, což v polovině vytvořilo zvláštní věnec nerovného tvaru. Podzemní království je osvětleno slunečními paprsky, které procházejí otvorem a způsobují, že voda má světle modrou barvu. Turisté milují toto romantické místo.

Peyto Lake, Kanada

[hana-code-insert name='google' /]Dalším úžasným místem v národním parku Banff je jezero Peyto. Nádrž má neobvyklý tvar připomínající vlčí hlavu a má téměř tropickou barvu, která stojí na pozadí zelených stromů. Kamenné částice z roztaveného sněhu dodávají jezeru tento jedinečný tyrkysový odstín a Peyto vypadá absolutně magicky.

Pětibarevný rybník, Čína

Pětibarevný rybník oslňuje jiskřivými barvami v čínském národním parku Jiuzhaigou, nebo-li v údolí devíti opevněných vesnic. Rybník dostal toto jméno, protože dokáže změnit barvu ze žluté na diamantovou modř a navíc rybník nikdy nezamrzá. Kvůli svým tajemným kvalitám rybník vzrušuje místní obyvatelstvo.

Jezero Titicaca, hranice Peru a Bolívie

Jezero Titicaca je nazýváno kolébkou země Incké civilizace a dalších Andských národů. Toto velké horské jezero se nachází na hranicích Peru a Bolívie, a přitahuje pozornost kvůli mnoha legendám týkajících se jezera. Jedna z nejslavnějších vypráví o zlatu Inků, které byol skryto od španělských conquistadorů. Dobrodruzi a hledači pokladů toto místo pro svou atmosféru zkrátka milují.

Salar de Uyuni, Bolívie

Největší vypouštěné jezero na světě je v Bolívii. Solná pláň byla vytvořena, když bylo jezero odříznuto od všech přívodních pramenů. Voda se odpařila a pláň se pokryla silnou vrstvou soli. Solná pláň je oblíbená ne kvůli množství soli, ale kvůli působení deště na tomto místě. Přetečení na hladině vytváří neuvěřitelně tenké a velké "zrcadlo". Říká se, že v tomto okamžiku není možné říci, kde končí Země a začíná obloha. Je to okouzlující pohled!

Jezero Baikal, Rusko

[hana-code-insert name='Dole' /]Jedna píseň praví, že Baikal není jezero, ale moře: "Nádherné moře, svatý Baikal." To není překvapující. Bajkal je nejhlubším jezerem a největším zdrojem pitné vody. Voda je křišťálově čistá a povaha regionu je jedinečná v kombinaci různých typů rostlin. Jezero Baikal, sibiřský poklad, je také památkou UNESCO.

Sdílejte článek