Dětský olejíček má více než jedno jediné využití

Pokud máte doma děti, jistě se při péči o jejich pokožku neobejdete bez dětského olejíčku. Možná vás ale nikdy nenapadlo, o jak univerzální prostředek se vlastně jedná, Ukážeme vám, k čemu všemu je možné ho účinně použít.

Vylepšení sprchového gelu

Pokud při sprchování dáváte přednost sprchovému gelu, máme pro vás tip na jeho vylepšení. Stačí, když do lahvičky s gelem přidáte malé množství olejíčku a řádně ji protřepete. Získáte tak obohacený prostředek na mytí, který vaši pokožku navíc vyživí a zjemní.

Snadnější odstranění řasenky

Pokud jste na řasy aplikovali řasenku a nyní je pro vás obtížné od ní řasy dokonale očistit, použijte olejíček, a to tak, že jej nakapejte na kousek vaty a lehce s ní řasenku setřete.

Čtěte také: Nejkrásnější ze všech pivoněk. Tuto musíte mít na zahradě!

Vylepšená manikúra

Pokud věnujete péči o své ruce a nehty, jistě uvítáte, že si díky olejíčku můžete výrazně usnadnit aplikaci laku na nehty. Než s ní začnete, pokapejte kousek vaty olejíčkem a vetřete si ho do kůže kolem nehtů. Když se vám při aplikaci laku na nehty stane, že trocha steče i na kůži, díky olejíčku jej velice snadno setřete.

Pohodlnější holení s lepším výsledkem

Pokud chcete, aby vaše kůže byla po holení hladší, potřete ji před holením olejíčkem. Ten zajistí menší riziko podráždění kůže a také to, že břit bude po pokožce snáz klouzat. Pokud ale provádíte holení ve vaně, musíte být opatrní, protože stačí trocha nepozornosti, a i na malém množství oleje můžete uklouznout a hrozí nebezpečí zranění.

Snadné sundání prstýnku z prstu

Někdy se stane, že z různých důvodů potřebujete sundat prstýnek a nejde to. Může to být způsobeno například zvýšenou fyzickou námahou, horkem, a podobně. Pokud k takové situaci dojde, neztrácejte hlavu. Potřete okolí prstýnku trochou olejíčku a uvidíte, jak půjde snadno a bezbolestně sundat.

Zjemnění kůže na patách

Pokud vás trápí hrubší kůže na patách, není nic snadnějšího, než si do ní před spaním vetřít potřebné množství olejíčku a poté si obléct pohodlné bavlněné ponožky, které vás nebudou stahovat. Olej zjemní vaši pokožku a dodá jí výživu a již druhý den zaznamenáte zlepšení.