Devítiletý chlapec se dozvěděl, že konečně překonal rakovinu. Jeho reakce vás dojme

Rakovina je zákeřná nemoc, s jejíž léčbou se lidstvo ještě řádně nepopasovalo. Už dokázala zabít silné velikány i mocné muže a ženy. Uzdravení se je pokládáno za zásah štěstěny. Takové štěstí potkalo také teprve devítiletého chlapce z Oklahomy, který bojoval se zákeřnou nemocí celou třetinu svého života. Když chlapci a jeho rodině lékaři oznámili, že rakovina je pryč, jeho matka synovu reakci natočila na mobilní telefon. Videozáznam chlapcovy reakce rychle obletěl svět a stal se hitem internetu.

Po třech letech je konečně zdravý

Stephen Cotter ve svém krátkém životě už zažil hodně bolesti a utrpení. Před třemi lety mu lékaři sdělili strašnou zprávu: trpí akutní lymfoblastickou leukémií. Lékaři okamžitě začali jednat a naordinovali Stephenovi chemoterapii. Tuto léčbu chlapec podstupoval pravidelně po celé tři roky a jeho nemoc jej prakticky připravila o jeho nejútlejší dětství, které strávil po nemocnicích. Koncem roku 2019 konečně dostal svou poslední předepsanou dávku chemikálií, které mají za úkol rakovinné buňky zneškodnit. Po posledním vyšetření si všichni oddechli. Lékaři, rodina, ale hlavně samotný Stephen. Byl konečně zdravý!

Stephenova matka tento šťastný okamžik natočila na mobilní telefon a pod názvem „Bůh žehnej! Poslední chemoterapie malého chlapce! Slzy radosti.“ jej umístila na internet, a to bez zvuku. I přesto se záznam po síti rychle rozletěl do všech koutů světa a vyvolával slzy u statisíců lidí.

Tříleté martyrium stálo život chlapce i jeho rodinu

Když měl chlapec užít poslední dávku léků, na jeho tváři se objevil výraz triumfu. Je konečně zdravý! Otec ho konejšivě objímá, stejně jako jeho bratr, zatímco matka dojemný okamžik natáčí na video. Rodina nedokáže ovládnout nekontrolovatelný příval štěstí a radosti. Náhle se chlapec neudržel a pod tíhou emocí se sesypal a rozplakal se.

Matka vyléčeného chlapce dávala rozhovor médiím a svěřila se, jak srdcervoucí zážitek bylo oznámení lékařů, že její malý syn má rakovinu. Dnes ale věří, že tento zážitek celou rodinu stmelil tak, jako nic jiného. Péči o nemocného chlapce členové rodiny věnovali vše, co mohli.

„Za poslední tři roky prodělal tolik transfuzí krve a krevních destiček, tolik léků a pobytů v nemocnici!“ vzpomínala matka na uplynulou dobu synovy nemoci pro reportéry ABC6 News.