David Hampl
10 dubna, 2021

Vlasy jsou odedávna považovány za korunu ženské krásy. I z tohoto důvodu jim věnujeme naši péči a pozornost. Bohužel s přibývajícím věkem se navzdory veškeré naší snaze a péči jejich kvalita, hustota a barva mění. Jedním z nejběžnějších jevů je, že vlasy začnou šedivět. Zatímco u mužů šedivění problémy většinou nepředstavuje, ženy se s šedivými vlasy nechtějí smířit. Až na několik výjimek, jako žena z našeho příběhu, která se svými šedinami rozhodla skoncovat velmi radikálním a neobvyklým způsobem.

Šediny se objevily ze dne na den

Kerry po celý svůj život nosila dlouhé vlasy. Bohužel ale krátce po oslavě svých čtyřicátých narozenin, jí najednou vlasy začaly šedivět a celkově byly jakoby bez života. Nejprve se rozhodla s tímto problémem bojovat sama, za pomoci nejrůznějších barev na vlasy a speciálních vlasových přípravků, které slibovaly, že vlasům vrátí jejich sílu a energii. Vše bylo ale marné. Nakonec se Kerry tedy rozhodla navštívit uznávaného vlasového odborníka a kadeřníka Christophera Hawkinse, se kterým se chtěla o svém problému s šedými a poničenými vlasy poradit.

Radikální řešení

Kerry totiž byla z celé situace zoufalá a zároveň nechtěla každých několik týdnů chodit ke kadeřníkovi, aby jí vlasy obarvil a ošetřil. Již nějakou dobu si tak pohrávala s myšlenkou, že své vlasy výrazně zkrátí a zároveň své šediny přestane skrývat, nebyla si ale zcela jistá. K Christopherovi přišla s culíkem a se šátkem na přední části hlavy, to byl její originální způsob, který používala k zakrývání šedých odrostů. Když Christopher šátek odstranil, zjistil, že Kerry rostou již jen zcela šedé vlasy. Po chvilkové diskusi Kerry potvrdil, že radikální změna bude to nejlepší řešení. Co následovalo dál, bylo jak z nějakého filmu. Vlasy si umyl a pak během okamžiku vlasy jedním střihem o délku culíku zkrátil. Následně zbytek vlasů doostříhal a výsledkem byla zcela nová Kerry, s krátkými a pouze přirozeně šedými vlasy. Kerry byla se svou novou image velmi spokojená a cítila se jako znovuzrozená. Navíc s novým sestřihem vypadala i mnohem mladistvěji a přirozeněji.

Sdílejte článek