Díky této metodě s LEGO kostičkami zvládnete extrémně rychle a jednoduše naučit dítě základní i pokročilé principy matematiky

LEGO znát snad úplně každý. Téměř všichni jsme jako malí měli doma nějakou stavebnici, se kterou jsme si neustále hráli a skládali z ní všemožné stavby, auta, stroje atd. Dokázali jsme si s ním vyhrát celé hodiny a nikdo o nás nevěděl. Rodiče byli rádi, že si hrajeme a nezlobíme, a proto nás nechávali.

Dokonce nám LEGO dobrovolně kupovali, neboť si byli jistí, že nám tím udělají radost a budou si moci od nás na chvíli odpočinout. Kdyby ale věděli, že tahle legendární stavebnice se dá využít ještě jinak, určitě by jich nám kupovali více a možná by si s námi i hráli. S LEGEM jde totiž matematika do hlavy mnohem snadněji. A pokud se nepletu, tak matematika je stále předmětem, který mnohým dětem jde nejméně.

Geniální nápad učitelky

Na to, že stavebnice LEGO se dá využít i jiným způsobem, než jen na hraní a skládání hraček, staveb atd. přišla Alycia Zimmerman, učitelka třetí třídy základní školy v New Yorku. Dlouho přemýšlela, jak naučit děti ve třídě matematice, protože jim to opravdu nešlo. Mnohem raději si hrály s legem a matematika jim byla ukradená. Alycia tak přišla na skvělý nápad, propojit matematiku s LEGEM.

Čtěte také: Záhada Bermudského trojúhelníku VYŘEŠENA aneb pravda o tom, co se v této oblasti děje!

Matematika zábavou

Už několik let používá tato učitelka stavebnici k vysvětlování základních matematických operací a dalších důležitých matematických pojmů. Jde o naprosto geniální nápad, který nemá obdoby. Na první pohled dokáží obyčejné kousky stavebnice působit velmi jednoduše a nikoho by nenapadlo, že by mohly posloužit i vyššímu cíli. Mladá učitelka na to ovšem došla a nyní se LEGO stalo skvělou matematickou pomůckou. Děti LEGO milují, takže se pro ně stala matematika opravdovou zábavou.

Inspirace pro ostatní

LEGO se stalo silnou inspirací i pro ostatní učitele, protože s jeho pomocí se děti snadno naučí počítat do deseti, násobit, dělit, sčítat, odčítat. Různé velikosti, barvy a tvary kostiček jim pomáhají v učení, které se tak pro ně stává zábavou. Opravdu skvělý nápad, který by mohl fungovat i v našich školách. Podívejte se na některé způsoby, které lze s LEGEM provádět.