Díky této přírodní věci, kterou má každý doma, budou vaše dlaždice vypadat jako nové. Doporučuje 9 z 10 žen.

Péče o koupelnu a dlaždičky v domácnosti je hygienický základ. Právě v koupelně a také v kuchyni se snadno šíří a množí choroboplodné zárodky, které pak mohou vyvolat nejrůznější alergie a jiné zdravotní komplikace, které vy ani vaše děti rozhodně nechcete. Jenomže tyto komplikace může vyvolat i použití komerčních čisticích prostředků, které jsou plné chemikálií, a to i ty, které se honosí nápisy typu „netoxické“ nebo „biologicky odbouratelné“. Jak tedy vyřešit tuhle neřešitelnou situaci?

Při čištění domácnosti si velmi snadno můžeme pomoci výměnou chemikálií z obchodu tím, co máme běžně v kuchyni, případně v lékárničce. Takový čisticí prostředek není nic tak strašně složitého, že bychom se jeho tvorby měli bát nebo si nevěřit. A věřte, že tyhle domácí fungují stejně dobře a někdy i lépe, než ty z obchodu.

Antibakteriální čistič s vůní pomerančů

Většina běžného znečištění v domácnosti je velmi snadno odstranitelná použitím běžného octového čističe. Problémem pro někoho je nepříjemný octový zápach. Toho se lze snadno zbavit a ještě tím podpořit čisticí účinek přípravku.

Čtěte také: Kompletní 3 denní detox, který nejen že vyčistí vaše tělo od cukru, ale ještě vámm pomůže ztratit tuk a posílit zdraví!

Skvělý čistič ničící bakterie, viry a jiné choroboplodné zárodky vytvoříme tak, že v co největší nádobě shromáždíme slupky od citrusových plodů, které zalijeme octem. A čím déle je necháme louhovat, tím lépe budou vonět. Navíc obsahují látky, které podpoří rozpouštění nečistot a likvidaci mikrobů. Tento čistič dokonce rozpouští i rez a vodní kámen usazený na vodovodních bakteriích.

Odolná špína vyžaduje agresivní zásah

Pokud narazíte na skutečně velmi odolnou špínu, k jejíž odstranění prostý octovo-citrusový čistič nepomáhá, můžete jeho sílu podpořit přidáním dalších surovin. Jednou z těch osvědčených je jedlá soda. Když do čističe přidáte půl deci jedlé sody, výrazně tím zvýšíte jeho rozpouštěcí schopnost.

Pokud pak ani tohle nepomáhá, zkuste naši atomovku na špínu.

Budete k ní potřebovat čajovou lžičku saponátu, půl hrnku jedlé sody a čtvrt hrnku peroxidu vodíku z lékárničky. Přísady smícháte na hustou kaši a nanesete na celý povrch nečistoty. Nechte pět až deset minut působit a pak prostě setřete hadříkem. Pozor ale, tato směs je velmi agresivní a některé typy povrchů by jej nemusely přežít.