Díky tomuto jednoduchému triku děti naučíte násobilku raz dva! Už žádné zdlouhavé a nudné učení!

Stále více rodičů si stěžuje, že se vzdělávací systém zhoršuje, učitelé nemají zájem o znalosti dětí a studenti nemají žádný podnět k učení. Ale hlavní problém netkví vůbec v tomto, ale ve skutečnosti v tom, že v dnešním světě děti zapomněly, jak myslet. Koneckonců vědí, že si stačí najít odpověď na konkrétní otázku na internetu. Matematika není jen jedním z předmětů, ze kterého je potřeba dobrá známka na vysvědčení. Matematika nás učí myslet!

[hana-code-insert name=’google‘ /]Dnes Vám poradíme, jak snadno dítě naučíte násobilku bez obtíží a zbytečného času. V každé učebnici matematiky jsou příklady násobení, ale přinášejí spoustu nadbytečných informací, které pouze zatěžují hlavu. Tato technika je mnohem zajímavější a efektivnější!

Čtěte také: Babička mi poradila abych smíchala aloe vera s touto přísadou a vytvořila přírodní směs, která odstraní jakékoliv problémy s kůží a pokožkou

Jak dítě rychle naučit násobení?

Řeč je o tzv. pythagorově tabulce!

Je velmi užitečná, protože neobsahuje žádné zbytečné informace. Pouze čísla. To je její hlavní trumf!

Další důležitou výhodou pythagorovy tabulky je to, že nutí děti myslet logicky. Když se dítě na tabulku podívá, začne analyzovat. Tabulka má podél stran stejná čísla. V tom je zašifrováno hlavní pravidlo násobení.

[hana-code-insert name=’google‘ /]Ale výhody tabulky zde ještě nekončí. Pokud ukážete prstem na libovolné číslo a nakreslíte obdélník z něj doleva do horní části tabulky, počet buněk v obdélníku se bude rovnat tomuto číslu. Pro dítě jsou to najednou dva bonusy: zlepšení logického myšlení a zábavná hra!

 

Samozřejmě to neznamená, že obvyklé příklady násobení jsou škodlivé a měly by být odstraněny z očí dítěte. To samozřejmě nikoliv! Pythagorova tabulka však dítěti pomůže efektivně a rychle přiblížit problematiku násobení. Jakmile dítě pochopí princip, bude schopno zvládat reálné příklady.

[hana-code-insert name=’Dole‘ /]Vždy však mějte na paměti, že dítě nemůže celý den strávit jen studováním. To, co se učí, by ho mělo zajímat. To je důležité pochopit nejen pro akademické úspěchy ve škole, ale také pro samotný vývoj dítěte. Koneckonců, dobré logické myšlení v životě je velmi důležité.

Pokud se Vám článek líbil, nezapomeňte ho sdílet se svými přáteli a rodinou :-)!