Domů TIPY A TRIKY Díky tomuto jednoduchému triku děti naučíte násobilku raz dva! Už žádné zdlouhavé...

Díky tomuto jednoduchému triku děti naučíte násobilku raz dva! Už žádné zdlouhavé a nudné učení!

Stále více rodičů si stěžuje, že se vzdělávací systém zhoršuje, učitelé nemají zájem o znalosti dětí a studenti nemají žádný podnět k učení. Ale hlavní problém netkví vůbec v tomto, ale ve skutečnosti v tom, že v dnešním světě děti zapomněly, jak myslet. Koneckonců vědí, že si stačí najít odpověď na konkrétní otázku na internetu. Matematika není jen jedním z předmětů, ze kterého je potřeba dobrá známka na vysvědčení. Matematika nás učí myslet!

Dnes Vám poradíme, jak snadno dítě naučíte násobilku bez obtíží a zbytečného času. V každé učebnici matematiky jsou příklady násobení, ale přinášejí spoustu nadbytečných informací, které pouze zatěžují hlavu. Tato technika je mnohem zajímavější a efektivnější!

Jak dítě rychle naučit násobení?

Řeč je o tzv. pythagorově tabulce!

Je velmi užitečná, protože neobsahuje žádné zbytečné informace. Pouze čísla. To je její hlavní trumf!

Další důležitou výhodou pythagorovy tabulky je to, že nutí děti myslet logicky. Když se dítě na tabulku podívá, začne analyzovat. Tabulka má podél stran stejná čísla. V tom je zašifrováno hlavní pravidlo násobení.

Ale výhody tabulky zde ještě nekončí. Pokud ukážete prstem na libovolné číslo a nakreslíte obdélník z něj doleva do horní části tabulky, počet buněk v obdélníku se bude rovnat tomuto číslu. Pro dítě jsou to najednou dva bonusy: zlepšení logického myšlení a zábavná hra!

 

Samozřejmě to neznamená, že obvyklé příklady násobení jsou škodlivé a měly by být odstraněny z očí dítěte. To samozřejmě nikoliv! Pythagorova tabulka však dítěti pomůže efektivně a rychle přiblížit problematiku násobení. Jakmile dítě pochopí princip, bude schopno zvládat reálné příklady.

Vždy však mějte na paměti, že dítě nemůže celý den strávit jen studováním. To, co se učí, by ho mělo zajímat. To je důležité pochopit nejen pro akademické úspěchy ve škole, ale také pro samotný vývoj dítěte. Koneckonců, dobré logické myšlení v životě je velmi důležité.

Pokud se Vám článek líbil, nezapomeňte ho sdílet se svými přáteli a rodinou :-)!

Kam dál?

10 věcí, které odborníci nedoporučují dělat před tím, než jdete večer do postele!

11 pravidel přímo od párů, které si prošly těžkým obdobím. Měl by se jimi řídit každý, kdo chce žít šťastný a spokojený život ve vztahu!

Psychologové představují koncept Pravidla 3 Minut, kterým by se měl řídit každý rodič!

13 Nejužitečnější ořechů a semínek, které je lepší jíst každý den, abyste zůstali zdraví a fit!

11 zcela zásadních chyb v řeči našeho těla, které zpravidla děláme každý den v práci!

Další články