Díky tomuto jednoduchému triku děti naučíte násobilku raz dva! Už žádné zdlouhavé...

Díky tomuto jednoduchému triku děti naučíte násobilku raz dva! Už žádné zdlouhavé a nudné učení!

Stále více rodičů si stěžuje, že se vzdělávací systém zhoršuje, učitelé nemají zájem o znalosti dětí a studenti nemají žádný podnět k učení. Ale hlavní problém netkví vůbec v tomto, ale ve skutečnosti v tom, že v dnešním světě děti zapomněly, jak myslet. Koneckonců vědí, že si stačí najít odpověď na konkrétní otázku na internetu. Matematika není jen jedním z předmětů, ze kterého je potřeba dobrá známka na vysvědčení. Matematika nás učí myslet!

Dnes Vám poradíme, jak snadno dítě naučíte násobilku bez obtíží a zbytečného času. V každé učebnici matematiky jsou příklady násobení, ale přinášejí spoustu nadbytečných informací, které pouze zatěžují hlavu. Tato technika je mnohem zajímavější a efektivnější!

Jak dítě rychle naučit násobení?

Řeč je o tzv. pythagorově tabulce!

Je velmi užitečná, protože neobsahuje žádné zbytečné informace. Pouze čísla. To je její hlavní trumf!

Další důležitou výhodou pythagorovy tabulky je to, že nutí děti myslet logicky. Když se dítě na tabulku podívá, začne analyzovat. Tabulka má podél stran stejná čísla. V tom je zašifrováno hlavní pravidlo násobení.

Ale výhody tabulky zde ještě nekončí. Pokud ukážete prstem na libovolné číslo a nakreslíte obdélník z něj doleva do horní části tabulky, počet buněk v obdélníku se bude rovnat tomuto číslu. Pro dítě jsou to najednou dva bonusy: zlepšení logického myšlení a zábavná hra!

 

Samozřejmě to neznamená, že obvyklé příklady násobení jsou škodlivé a měly by být odstraněny z očí dítěte. To samozřejmě nikoliv! Pythagorova tabulka však dítěti pomůže efektivně a rychle přiblížit problematiku násobení. Jakmile dítě pochopí princip, bude schopno zvládat reálné příklady.

Vždy však mějte na paměti, že dítě nemůže celý den strávit jen studováním. To, co se učí, by ho mělo zajímat. To je důležité pochopit nejen pro akademické úspěchy ve škole, ale také pro samotný vývoj dítěte. Koneckonců, dobré logické myšlení v životě je velmi důležité.

Pokud se Vám článek líbil, nezapomeňte ho sdílet se svými přáteli a rodinou :-)!

Tisk
ZDROJtakprosto.cc
Loading...
Sdílejte

Kam dál?

Vyzkoušela jsem 30denní výzvu dle Gwyneth Paltrow a zde je to, co se stalo s mým tělem!

Vzdali byste se královského titulu pro svého milovaného? Klobouk dolů, japonská princezna Mako nad tím reálně uvažuje!

6 ideálních celebritami schválných destinací pro líbánky! Vždyť jsou jednou za život, že? Nebo vícekrát…?

Zajímá Vás, jak se s rozvodem vypořádávají celebrity? Ashton Kutcher se po rozvodu s Demi Moore stáhl do ústraní do opuštěných lesů!

Buďte taky součástí ohromujícího resortu na Bora Bora, kde tráví líbánky řada celebrit!

Další články