Díky tomuto triku budete mít rajčata vždy krásná, zralá a hlavně zdravá. Jak na to? Postříkejte rajčata tímto speciálním roztokem a docílíte neuvěřitelně bohaté úrody

Zahradnická sezona je zde a v zahradnictvích mají žně. Jste-li i vy vášnivým zahradníkem a pěstitelem, pak vás určitě bude zajímat způsob, kterým docílíte bohaté úrody rajčat. Možná máte svou osvědčenou metodu, ale pokud ne, pak neváhejte vyzkoušet speciální postřiku, která vám zajistí opravdu bohatou úrodu. Nejedná se zde ovšem jen o výhody zahradnické, ale složku speciálního roztoku můžete využít i při dalších činnostech na zahradě nebo v domácnosti. Nemusíte kupovat drahé přípravky pro pěstování, protože vám bohatě postačí jednoduchá metoda, kterou vám nyní nabízíme.

Levná a ekologická metoda

V dnešní době používá velké množství zahradníků speciální metody a moderní technologie pro pěstování, aby docílili skvělých výsledků. Vývoj a technika jdou v před, takže je určitě dobré toho využívat, nicméně ne všichni máme možnost moderních technologií využívat. Pokud k nim patříte a zároveň dáváte přednost klasickému zahradničení, pak vyzkoušejte tuto levnou a ekologickou alternativu. Touto alternativou je použití jedlé sody, která je nepostradatelným pomocníkem v domácnosti i na zahradě.

Fungicid bez chemikálií

Jedlá soda je úžasným fungicidem, takže neváhejte ji vyzkoušet. Smíchejte 4 čajové lžičky jedlé sody s 10 litry vody a pořádně promíchejte. Roztok pak nalijte do rozprašovače a postříkejte s ním listy nebo jím zalijte kořeny rostlinky. Je bez chemikálií a toxinů, takže rostlince prospěje. Chcete-li sladká rajčata, smíchejte 2 lžíce jedlé sody s 5 litry vody a zalijte je. Na bohaté zelí či brokolici a proti škůdcům zase pomáhá směs jedlé sody a mouky. Zabrání to ekologické katastrofě na vaší zahradě.

Čtěte také: 7 varovných signálů, že byste Vašeho mazlíčka měli ihned odvézt k veterináři!

Na ruce i půdu

Jak už jsme se zmínili, tak jedlá soda je všestranným pomocníkem. Jakmile přijdete ze zahrady domů, umyjte si pořádně ruce. K tomu použijte jednou sodu, protože ta se postará o důkladné vyčištění všech kožních záhybů. Následně aplikujte krém na ruce. Chcete-li zlepši kvalitu vaší půdy, neboť je kyselá, pak smíchejte jedlou sodu s trochou vody a pomocí postřikovače tuto směs rozprašte do půdy. Snížíte tím pH půdy a bude se vám lépe pěstovat.

Na šneky a nečistoty

Jedlá soda působí také proti šnekům a žravým slimákům, chrání růže před nebezpečnými chorobami a škůdci, zbavuje kompost nepříjemného zápachu, čistí potrubí, odtok a odpad, pomáhá dokonale vyčistit koupelnu a kuchyni, a dokonce působí proti nepříjemným mravencům. Vyzkoušejte jedlou sodu ještě dnes a přesvědčte se o jejich zázračných účincích.