V letních měsících se všude objevují otravné mouchy, které nám neustále stěžují život. Obtěžují ve dne v noci, a pokud se mouchy objeví v ložnici, jejich bzučení nám nedá spát. Kromě toho je jejich oblíbenou zábavou vlétání do nejrůznějších tělních otvorů lidí. Nejen, že jsou velmi nepříjemné a otravné, ale hlavně žijí velmi nehygienickým způsobem života, což znamená, že jsou přenašeči mnoha bakterií. Pokud se tedy chcete tohoto nepříjemného hmyzu zbavit, použijte níže uvedený způsob.

Jak se účinně zbavit much

Pokud se potřebujete účinně zbavit much, to nejlepší, co můžete udělat, je zamezit jejich vstupu do domu. Žádná mucholapka ani jiná opatření nejsou tak účinná, jako když se vám podaří zabránit mouchám vletu do místnosti. S touto metodou zároveň nemusíte mít pocit, že mouchám jakkoli ubližujete, protože je nebudete ohrožovat na životě, jako při použití mucholapky či topícího lektvaru. Potřebovat budete pouze igelitový sáček, vodu, pár drobných a provázek na zavěšení.

Postup přípravy

Jediné, co byste neměli zapomenout udělat, je zkontrolovat, že se v sáčku nenachází ani ta nejmenší díra. Vzhledem k tomu, že je sáček potřeba napustit do poloviny obyčejnou vodou z kohoutku, by se sebemenší dírka v sáčku minula účinkem. Je proto nutné použít takový sáček, který bude opravdu fungovat. Pak už stačí jen vhodit pár mincí do sáčku, sáček zavázat a pověsit do místnosti. Vytvoříte tak pro mouchy vizuálně nepřístupné prostředí, díky kterému nebudou schopné do místnosti vstoupit. To nejlepší místo, které pro umístění sáčku můžete najít, je někde poblíž oken a dveří, kterými mouchy proletí. Jen tak docílíte toho, že se mouchy zarazí a změní směr ještě dřív, než vůbec vletí dovnitř. Někteří se domnívají, že mouchy pokládají zářící mince za pavouky, vidí v nich hrozbu predátora, a proto do místnosti raději nelétají. Jiní si myslí, že zářící mince v kombinaci s vodou rozhazují složité vidění much, které se nejsou schopné orientovat v prostoru, a proto se od něho raději drží dál.

Sdílejte článek