Díra vyříznutá do houbičky na nádobí změní vaši domácnost

Když se tato žena rozhodla navštívit svou sestru a jen tak posedět u šálku dobrého čaje s lahodným domácím tvarohovým koláčem, ještě netušila, že se dozví trik, který změní její život i způsob péče o domácnost. Když totiž došlo na mytí nádobí, uviděla u sestry zvláštní věc. Sestra vzala zcela novou houbičku na nádobí a začala do ní na povrchu nůžkami vystřihovat díru.

https://sovkusom.ru/

Díra v houbičce má svůj účel

Když sestra viděla zmatek ve tváři své návštěvy, okamžitě vysvětlila účel svého konání. Ukázalo se, že díra v houbičce na nádobí je skutečně velmi užitečný a zajímavý trik. Ve vlhkém a porézním materiálu se bakterie množí nebývalou rychlostí. Při nesprávném skladování a mytí se pak na nádobí všechny tyto bakterie přenesou. Většina lidí je zvyklá houbičku jen vyždímat a postavit ji na stojánek vedle dřezu nebo přímo na jeho okraj.

https://sovkusom.ru/

Chcete-li ale prodloužit životnost houbičky, skladujte ji na otevřeném a dobře větraném místě. K tomu vám pomůže právě zmíněná díra.

https://sovkusom.ru/

Stačí, když ostrými nůžkami vystřihnete rovnou čáru od středu dlouhé strany ke středu houbičky. Uprostřed pak nožem nebo řezákem vyřízněte malý otvor, ne větší než centimetr v průměru.

https://sovkusom.ru/

Snazší skladování

Důležité je, aby byl otvor průchozí skrz naskrz.

https://sovkusom.ru/

Proč je to důležité? Nyní můžete houbu zavěsit na kohoutek, kde zůstane čistá a rychle uschne. To znamená, že vydrží déle v perfektním stavu. Voda bude po umytí nádobí kapat přímo do dřezu. Vy tak nebudete muset donekonečna utírat vodu, která z ní bude kapat na dřez nebo na stojánek.

https://sovkusom.ru/

Když se žena vrátila od sestry, okamžitě sdílela tento jednoduchý trik se všemi svými přáteli. A rozhodla se popsat ho také na internetu, takže nyní už víte, jak houbičku správně a jednoduše skladovat. Při výběru houby nezapomeňte věnovat pozornost také tvaru a velikosti, ale i barvě – na ní závisí tuhost houbičky a to, k jakému účelu se nejlépe hodí.

Zdroj: sovkusom.ru