David Hampl
9 ledna, 2019

Tento příběh je o dívce, které je jenom 12 let a která má za sebou již velmi zajímavou zkušenost. Ta se týká porodu chlapečka. Ten se narodil zcela zdravý a zcela v pořádku. A zcela unikátní je, že se jednalo o jejího bratra. Když se o tom objevila informace, která byla navíc doplněna fotografiemi, bylo jasné, že tato událost oběhne svět. A tak se také stalo. Obojí světem otřáslo a samozřejmě i výrazně šokovalo.

Jak to celé začalo?

Dvanáctiletá dívka byla jedináčkem. Měla milující matku, která však tužila ještě po jednom dítěti. A to se jí nakonec splnilo. Její matka se svým parterem otěhotněla. Termín porodu se blížil a v tom dostala její 12 letá dcera nápad. Jelikož se jednalo o jejího bratříčka, přála si být u porodu. Jak proto, aby ho také mohla vidět mezi prvními, tak i proto, aby získala do života cennou zkušenost. A to z důvodu, že i ona jednou bude matkou, která bude rodit.

Matka svolila

Požadavek to byl sice celkem neobvyklý, ale na druhou stranu proč ho dceři nesplnit, pokud sama chce. A tak matka svolila k tomu, že její dcera které je teprve 12 let bude moci být u jejího porodu. U porodu jejího syna a tedy i bratra její prvorozené dcery. Nikdo však nečekal, co se při porodu stane. Dnes není nic neobvyklého, že mohou být lidí u porodu a podpořit samotnou matku. Co se ale stalo v tomto případě, to nikdo nečekal. I proto příběh tolik šokoval a fotografie obletěly svět.

Podpora rodící ženy obvykle nic nevidí

Je běžné, že podpora rodící ženy je na místě u její hlavy. To proto, aby ji mohla držet za ruku, aby s ní mohla mluvit a celkově jí pomáhat. A zde stála také 12 letá dívka. Jedná se o místo, ze kterého ale není nic vidět. To, jak se dítě rodí ani práce lékařů není na ořích ani matce, ano těm, kteří jsou na sále s ní. A toto dvanáctiletou dívku rozrušilo. To proto, že si přála vidět samotný porod a také si přála vidět to, jak její bratr přichází na svět. Začaly se jí tvořit slzy, čehož si všiml i lékař, doktor Wolf. Ten se zeptal, co se děje a v čem je problém. Dívka mu to vyložila a v tu chvíli přišla reakce, kterou nikdo nečekal.

Požádal holčičku, ať mu pomůže s porodem

Doktor Wolf nabídl dívce, že může jít k němu dopředu. A to nejenom proto, aby průběh porodu dobře viděla. Nabídl jí tuto možnost i proto, aby mu sama pomohla s porodem jejího bratra. Od sester dostala potřebnou ochranu a šla lékaři pomáhat. Jak sama následně uvedla, byla z toho velmi nervózní a bála se, že to nezvládne. Nakonec na tuto událost vzpomíná jako na jeden z nejkrásnějších a také nejzajímavějších zážitků v celém jejím životě.

Pod  vedením zkušeného lékaře

Doktor samozřejmě stále pomáhal, vedl její ruce a když bylo třeba, pomohl on sám. Porod byl stále bezpečný a pod kontrolou. Doktor Wolf byl zkušeným porodníkem a věděl, co si může dovolit. Nakonec to byla právě dvanáctiletá dívka, která mohla také přestřihnout pupeční šňůru svého bratříčka a toho tak konečně uvítat na světě.

Vše bylo zachyceno na fotografiích

Byl to okamžik, který zajímavě spojil celou rodinu. Ta na to bude nejenom dlouho vzpomínat, jelikož jí daný zážitek zůstal v hlavě. Nelze zapomínat také na to, že vše bylo zachyceno na fotografiích. A ty neskončily jenom v rodinném albu, ale byly vyslány do celého světa. Je jasné, že v mnohém šokovaly. Někteří odsuzovali lékaře, jiní zase matku. Další naopak obdivovali přístup 12 leté dívky a její odvahu, která byla spojena s faktem, že to byla právě ona, kdo svého bratříčka dokázala porodit. A jaký je váš pohled na tento porod? Vnímáte ho pozitivně, nebo naopak negativně, jako možné riziko?

Sdílejte článek