Dívce se v trolejbusu zastavilo srdce. Řidič se zachoval, jak nejlépe mohl

Když Sándor Vaskó, řidič trolejbusu číslo 77, vyrazil jednoho rána do práce, vůbec netušil, čemu bude muset čelit. Téměř přes noc se stal národním hrdinou, který dokázal včas zareagovat a zachránit život dítěte. Patří mu veliký obdiv a obrovský dík, který nelze vyjádřit slovy.

Cesta plná zvratů

Jak se ukázalo, jedna dívla, která zrovna cestovala v trolejbusu číslo 77, který řídil Sándro Vaskó, onemocněla a její srdce se zastavilo. Přesto, že se sanitka volala okamžitě, na její příjezd se nedalo jen tak čekat se složenýma rukama. Proto celou situaci vzal do těch svých zrovna Vaskó. Než dorazila záchrana, rozhodl se provést resuscitaci dle pokynů lékaře na telefonu.

Rychlá akce byla úspěšná

Díky své rychlé reakci a pohotovosti zachránil Vaskó dívence život a mohla tak být převezena na jednotku intezivní péče, kde se o ni postarali zkušení lékaři. Pokud by nikdo nezasáhl včas, náhlá srdeční zástava by mohla být pro dívku fatální a její vrozená srdeční vada ji tak mohla usmrtit. Přesto, že její tělo zažilo:

Čtěte také: Talentovaná zpěvačka, kytaristka a hudební skladatelka Lenka Filipová dnes slaví 70 let!

  • Šok
  • Oběhový kolaps
  • Bezvědomí

Vše se obešlo bez jakéhokoli mentálního poškození, což znamená, že dívka neutrpěla žádné trvalé následky.

Národní hrdina

Jak se ukázalo, dle rozhovoru s řidičem trolejbusu Sándorem Vaském, je to skutečný hrdina, který nedává své skutky na odiv. Sám se vyjádřil k celé situaci takto: „Pracuji u této společnosti jako řidič trolejbusu již 15 let. Začínal jsem na 78, pak byl na 79 a teď jezdím s trolejbusem číslo 77. Daroval jsem krev celkem 69x a jsem zaregistrován jako dárce kostní dřeně. Tentokrát je to ale poprvé, kdy jsem byl zapojen do skutečné pomoci člověku a musel resuscitovat. Ve středu ráno, někdy mězi devátou a desátou, mě cestující upozornili, že jedné mladé ženě není dobře. Zastavil jsem a šel se na ni podívat. Zkontroloval jsem, jestli dýchá a má puls. Mezitím ostatní cestující zavolali sanitku. Trolejbus jsem označil dopravními značkami a čekal na pomoc. Uvnitř už zůstali jen tři lidé, z toho jedna dáma mě přišla upozornit, že to s dívkou vypadá zle a zřejmě nedýchá. Otočil jsem ji do stabilní polohy a okamžitě zahájil kompresi hrudníku. Lékař na telefonu mi dával jasné instrukce. Vše naštěstí dopadlo dobře a dívku si mohla odvést sanitka. Sám jsem ji poté navštívil v nemocnici.“ Na to lze říci jen jediné, více takových lidí mezi námi.