Dívka s Downovým syndromem se stává špičkovou modelkou

Svět modelingu byl po mnoho desetiletí spojený zejména s mladými, krásnými a štíhlými dívkami. Zdá se ale, že v posledních letech se situace začíná pomalu měnit a modelkami či modely se stávají i ženy a muži, kteří by dříve do tohoto světa vstoupit nemohli. Jedním z mnoha takových příkladů je i šestnáctiletá dívka Kennedy. I přesto, že bohužel trpí Downovým syndromem, stala se z ní oblíbená a úspěšná mladá modelka.

Lékaři ji chtěli umístit do ústavu

Když se Kennedy Garcie před šestnácti lety narodila, lékaři její matce Renee oznámili, že bohužel nikdy nebude jako ostatní děti, neboť se narodila s Downovým syndromem. Downův syndrom je vrozená chromozomální anomálie, ke které dochází ihned při početí, kdy v prvotní buňce zůstane jeden chromozom navíc. Pokud se takové dítě narodí, nadbytečný chromozom v každé buňce způsobuje disharmonii a výsledkem je odlišný a pomalejší vývoj jedince. Typickými projevy jsou některé charakteristické tělesné rysy, zdravotní komplikace i mentální opoždění různého stupně.

Vzhledem k tomu Renee připravili na to, že celý život na ni Kennedy bude svým způsobem závislá a odkázaná, neboť nebude schopna žít samostatný život. I z tohoto důvodu matce navrhli, že může Kennedy umístit do speciálního ústavu pro lidí trpící touto nemocí, kde se o ni náležitě postarají tak, jak to dělá mnoho rodin, kterým se narodí podobně postižené dítě. Kennedy bude mít vše, co ke svému životu potřebuje, a Renee může dál žít svůj život. Renee se ale rozhodla, že si Kennedy nechá a vychová ji tak, jak nejlépe může, a možná celá situace nebude tak hrozná, jak jí lékaři líčí. I když se tím okamžikem život Renee a celé rodiny od základu změnil, nikdy nelitovala. Věnovala své malé dcerce veškerou svou péči a lásku a vychovávala ji stejně, jako kdyby byla zdravým dítětem. Ona ani Kennedy se nechtěla vzdát.

Čtěte také: Záchrana malého medvěda se páru vyplatila. Mají originálního mazlíčka!

Inspirace pro mnoho dalších 

Odmala navíc mnoho lidí Renee říkalo, že Kennedy je velmi krásná holčička. I Renee si uvědomovala, že Kennedy je neobvyklým způsobem opravdu velmi hezká. Nakonec se rozhodly, že společně zkusí štěstí v modelingu. Neskutečné se stalo realitou a Kennedy svou krásou ve světě modelingu skutečně uspěla a našla si v něm své pevné místo. Dnes tak společně se svou matkou létá jako modelka po celých Spojených státech amerických. Velmi početnou skupinu fanoušků má i na svých sociálních sítích, kde ji spousta lidí obdivuje za to, že se rozhodla se svým nelehkým životním osudem poprat, a zároveň v ní vidí jakousi inspiraci pro ně samé. Mimoto se Kennedy společně se svou matkou snaží i rozšířit povědomí lidí o Downově syndromu a zbořit o něm některé mýty a předsudky, které mezi lidmi kolují. Zdá se, že štěstí se na Kennedy usmálo i v osobním životě, neboť si našla i přítele jménem Matthew, který trpí stejnou nemocí jako ona.