Dle tohoto jednoduchého znamení dokážete lehce zjistit, zda někoho přitahujete, nebo ne!

Stačí vědět, čeho si všímat!

Určitě jste to už někdy zažili. Máte opravdu zájem o někoho, ale nejste si jistí, jestli je to vzájemné. Na tuto nejistotu však můžete dnes zapomenout. Stačí, abyste věděli, na co se zaměřit a co vlastně hledáte.

Vědci zjistili, že naše oči „skenují“ těla jiných lidí několika způsoby. Jinak se na někoho podíváme, když pro nás není atraktivní, jinak se na někoho díváme, když nás přitahuje.

Psychologové studovali pohyb oka více než 100 lidí. Zobrazili jim obrazy lidí opačného pohlaví a zeptali se jich, zda je člověk na obrázku pro ně sympatickou osobou, či nikoliv, případně zda s ní chtějí mít něco víc než přátelský vztah.

Zjistili, že pokud se lidé zajímají o hlubší vztah, podívali se hlavně na hlavu a hruď. Naopak, pokud jim byl někdo méně sympatický, nebo pokud s ním nechtěli být víc, než jen kamarádi, soustředili se především na jeho nohy a chodidla.

[hana-code-insert name=’google‘ /]Studie publikovaná v Archivu sexuálního chování také zjistila, že lidé, kteří jsou byli single, se dívali na fotografie déle než lidé, kteří byli zadaní.

Co tedy ze samotného výzkumu pro nás vyplývá? Jak již bylo prokázáno v tisících předchozích výzkumech, oči klamat nedokáží. A i když to může být obtížné, snažte se soustředit na to, na co se díváte, když mluvíte s Vaším předmětem zájmu.

Pokud podrobně daná osoba zkoumá Vaši tvář a „ukládá“ si ji do paměti, případně pokud zrakem sklouzne na Vaši hruď (častěji asi u mužů), je to signálem toho, že se danému člověku líbíte. Naopak, pokud na Vás během konverzace pořádně ani nehledí, případně se Vám zaměřuje pouze na nohy, do tohoto vztahu byste energii investovat pravděpodobně neměli.