Dlouho mě trápily popraskané a suché paty a nepomáhaly žádné krémy ani zábaly. Pak mi kamarádka poradila toto a moje paty jsou hladké jako zamlada!

Suché a popraskané paty nejsou jen estetickou záležitostí, ale umí i pěkně bolet. Obzvláště v létě, kdy je vystavujeme vlivům počasí, tepla, ale také přímému kontaktu se zemí, prachem či vodou. Jak na ně, když už nezabírají mastné krémy, ani domácí olejíčky?

[hana-code-insert name=’google‘ /]V první řadě je třeba si uvědomit, že ztluštělé a popraskané paty mohou být důsledkem plísní, genetických predispozic, lokálních vlivů nebo nedostatečné hygieny nohou. Bojovat se s nimi dá, no chce to trpělivost a zejména pravidelnost! Nenechte se více trápit bolestí a ani prsty namířenými na Vaše nohy. Není k tomu důvod.

Domácí máslová mast

Nejlepším lékem na popraskané paty není jen mastné. Důležité je vědět zkombinovat ty správné věci se správnými účinky. Geniální mastička na popraskané paty se skládá z vajíček, másla a octa. Vejce jsou zdrojem lecitinu, který významně pomáhá při hojení ran a zároveň má regenerační účinky, máslo kůži zase změkčuje a dodává hebkost, a ocet dezinfikuje a odstraňuje odumřelé buňky a starou kůži.

Co budete potřebovat?

  • 1 vejce
  • 1 šálek octa
  • 200 g másla

Celé vejce i se skořápkou dejte do plného šálku s octem a nechte louhovat na tmavém místě alespoň 5 dní. Po uplynutí této doby uvidíte, že skořápka vajíčka se začala rozpouštět a klesla na dno. Lžící vejce opatrně vyjměte. Díky působení octa bude tak trochu jako uvařené. Přeložte ho do jiné nádoby, skořápku odstraňte a nechte jen čisté vejce, resp. to, co z něj zbylo.

[hana-code-insert name=’Dole‘ /]Vajíčko dejte do šálku s čistým octem, přidejte máslo a vše spolu dobře promíchejte. Měla by Vám vzniknout pasta nebo měkčí máslo. Uchovávejte ho v uzavíratelné nádobce v chladničce. Před aplikací si nohy dobře omyjte a naneste máslo na ještě vodou změkčenou kůži. Nohy si mastěte ideálně před spaním a nohy si i s máslem zabalte do igelitového sáčku. Pokud Vaše paty nejsou v takovém špatném stavu, stačí, když budete máslo používat denně po koupeli a po deseti minutách ho jednoduše setřete a nohy namažete běžným krémem.

Nezapomínejte si kúru dávat alespoň týden a skutečně pravidelně! Jinak se Vám nohy nezahojí a ranky se budou tvořit stále nanovo. Abyste efekt zvýšili, používejte na hydrataci kůže krémy určené na nohy. Ty mají totiž složení, které se přizpůsobí tloušťce kůži na nohou.

Vyzkoušíte? My určitě ano!