Dlouho mě trápily tmavé kruhy pod očima, které se mi nedařilo zakrývat. Pak jsem vyzkoušela jednu z těchto babských rad a vypadám mnohem lépe!

Známe je všechny a přece se za ně stydíme. Jakobychom nevěděli, že každá z nás se s nimi ráno budí. Některá s menšími, jiná s většími. Řeč je o kruzích pod očima, které mohou mít mnoho příčin. Stejně tak je i mnoho způsobů, jak se jich zbavit!

[hana-code-insert name=’google‘ /]Pokud patříte k ženám, které se cítí opravdu špatně, pokud nevypadají tip-top, pak je na místě starat se kromě make-upu i o přirozenou krásu Vaší pokožky, ke které bezpochyby patří i místa pod očima. Kruhy nejsou esteticky hezké, ale to ještě neznamená, že je musíme mít věčně. Stačí chtít a vědět jak na ně.

Proč vůbec jsou?

Kruhy pod očima jsou jako většina jiných fyzických znamení signálem Vašeho těla, že něco není v pořádku. Můžete mít málo železa, můžete být nevyspalá, můžete být uplakaná, ale i nemocná. Vyčerpaná, vystresovaná, či psychicky týraná. Nic z tohoto, však není pro Vás.

I když kruhy pod očima z lékařského hlediska nejsou hrozbou, může být za nimi více než výše uvedené faktory. Skupina lidí je má v důsledku zvýšené pigmentace v oblasti očí, signalizovat však mohou také nedostatek tekutin, problémy s ledvinami, nesprávně fungující metabolismus. Na jaře nebo na konci léta mohou být i reakcí na pyly a trávy, ale obvykle jen u alergiků.

Jak je odstranit?

Naše babičky kdysi také chtěly být krásné, ale neměly tolik možností a už vůbec neměly barvičky a křemík, kterými by nedostatky zakrývaly. Jak to už bývá zvykem, v minulosti byli lidé chytřejší a vynalézavější. Nejlepším lékem na kruhy pod očima byly samozřejmě okurky. Ty natrhali v zahradě a naskládali si je na oči. Efekt byl nejen chladivý, příjemný a uklidňující, ale i hydratační a vyživující. Nezapomínejte na sílu okurek. V kvalitních kosmetických salonech Vám je dají před kúrou na oči i dnes.

[hana-code-insert name=’google‘ /]Brambory jsou podobně léčivé jako okurky a jejich aplikace na nepěkně zbarvenou pokožku pod očima je stejná. Důležité je, aby byly brambory studené, umyté a nařezané na plátky samozřejmě syrové. Odstraní otok a s ním i tmavou barvu. Nechte je působit na očích přibližně 5-10 minut.

Podobně požadovaného výsledku dosáhnete i s mlékem. Namočte si kosmetické tampóny do studeného mléka, vytiskněte přebytek tekutiny a nasaďte tampony na oči. Relaxujte s mléčnou maskou alespoň 20 minut. Mléko je výborně protizánětlivé a odstraňuje otok kolem očí.

Pokud nemáte rádi studené, pak jsou možností číslo dvě čajové sáčky. Ty si na oči klidně můžete uložit i vlažné. Ideální jsou sáčky se zeleným čajem, protože má ohromné ​​léčivé vlastnosti a Vaše kruhy odstraní jedna radost. Důležité je pokožku si po aplikaci zeleného čaje umýt krémem, protože čaj může (a nemusí) kůži přibarvit.

V minulosti byla velkým kosmetickým pomocníkem i vajíčka. V tomto případě konkrétně vaječné bílky, které si ženy pod oči mazaly přímo a nechávaly je na kůži uschnout. Trochu nepohodlná metoda však zaručila zářivý pohled a zejména oči bez otoků.

Absolutním SOS je led. Pokud si na kruhy pod očima přiložíte ledové kapsle, nebo přímo potřete ledovou kostkou, pokožku nejen hydratujete, ale také zbavíte nepěkného otoku a barvivo vystouplé na povrch sjede opět kamsi do útrob.

[hana-code-insert name=’Dole‘ /]Při problémech s tmavými kruhy pod očima nezapomínejte dbát na dostatek spánku, jezte vitamín K, B12 a také železo. Mnoho žen má kruhy pod očima i během menstruace. Není to z únavy a bolesti, ale z úbytku železa v důsledku krvácení. Snižte příjem soli a pijte hodně vody. Vaše oči Vám poděkují i ​​bez drahé a chemií naplněné kosmetiky.

 

Hodně štěstí!