Dlouho mě na tváři trápily jizvy na obličeji po akné. Pak mi kamarádka doporučila tyto domácí recepty a jizvy se pomaličku začaly zjemňovat!

Akné je problémem, kterému se dá těžko vyhnout, jednodušší je ho však zmírnit. Ať už jste udělali nebo neudělali v době, kdy Vás akné trápilo cokoliv, dnes Vám obličej pokrývají drobné a možná i větší jizvičky. I na to je lék. A nejde o žádnou chemii!

[hana-code-insert name=’google‘ /]Jizvy po akné Vám může invazivně odstranit kosmetička, v tom horším případě někde i plastická chirurgie. Estetická, samozřejmě. K takovým krokům se však nemusíte ubírat, pokud vyzkoušíte léčbu přírodou. Doslova do písmene. Na jizvy existuje totiž účinných léků až-až. Ne však v lahvičkách.

Šťáva z aloe vera

Asi nejznámějším bojovníkem s malými jizvami je aloe vera a šťáva z této léčivé rostliny. Jizvičky si gelovitou šťávou z aloe potírejte každý den a nechte na kůži uschnout. Pak jen vlažnou vodou smyjte. Pokud máte hlubší jizvu, která hyzdí Vaši tvář i zbarvením dorůžova nebo do hněda, aloe se dokáže vypořádat i s tímto problémem a barvu doslova vytáhne. Na kůži Vám tak zůstane „pouze“ jizva, ale alespoň v barvě Vaší kůže.

Soda bikarbóna

Druhý z rodu všeléků je soda bikarbóna. Její účinky jsou nevyčíslitelné a jinak to není ani při zbavování se jizev. Jizvičky po akné soda bikarbona vybrousí jedna radost, pokud si z ní uděláte s pár kapkami vody hustou kašičku. Po třech minutách denního jemného peelingu sodou si kůži omyjte a natřete hydratačním krémem. Efekt uvidíte po pár použitích.

Citron

[hana-code-insert name=’google‘ /]Citron je vynikající hlavně na bělení a vytahování barev. Pokud začnete používat na obličej citrónovou šťávu místo pleťového tonika nebo čistící vody, bude Vás možná ze začátku kůže štípat, ale po pár dnech pravidelné aplikace uvidíte, že Vaše pleť začala nabývat jednotného odstínu a jizvy opticky mizí.

Rajčata

Když si rajče rozkrájíte na plátky a budete si dávat takovou super čerstvou masku na obličej každý den před spaním, zásobujete svou pokožku betakarotenem a bude okamžitě zářivější. Postupně začne Vaše pokožka s procesem přirozeného vyhlazování. Nevýhoda rajčatové masky je jen ta, že je při ní třeba větší trpělivosti.

Med

[hana-code-insert name=’Dole‘ /]Jakmile máte jizvičky a čistíte si je některou z výše zmíněných možností, Vaše kůže pod jejich vlivem zčervená. To nevadí. K procesu to prostě patří a netřeba to kvůli tomu hned vzdávat. Na to je tu pomocník med, který obsahuje látky nejen uklidňující pro pokožku, ale i na odstranění starých buněk. Udělejte si jednou týdně masku z lžíce medu a jednoho žloutku a naneste si ji na tvář na 20 minut. Vaše pokožka bude jemnější a hladší již po několika týdnech.