Dlouhodobě mě bolí záda a těžko se mi ohýbalo. Pak jsem objevila těchto 5 účinných cviků, které mi změnily život!

Říká se, že pokud jednou ztratíme své zdraví, už ho nedostaneme zpět, a proto by mělo být naší prioritou číslo jedna. Na tomto tvrzení je mnoho pravdy, ale pokud jste přece jen něco zanedbali, nezoufejte. Doktor Paul Bragg se věnuje přírodní medicíně téměř celý život a jeho slova jsou povzbudivá.

„Nikdy není pozdě zvrátit stav nemoci, která nás trápí.“

A totéž se říká o páteři. Pokud už máme nějaké problémy, nejsou nezvratné. Držení těla je velmi důležité již v mladém věku. Pokud máme sedavé zaměstnání, nebo naopak provádíme zátěžové činnosti, které naši páteř poškozují, zanechá to na nás nějaké následky. No se správnou stravou a fyzickým pohybem můžeme náš stav výrazně zlepšit.

[hana-code-insert name=’google‘ /]Cviky podle Paula Bragg

Lehněte si na břicho na pevnou podložku. Dlaně položte na zem cca vedle hlavy. Prsty na nohou se dotýkejte podložky. Nepoužíváme celé chodidlo, jen prsty. Nyní pomalu zvedněte pánev a záda mějte ohnutý směrem dolů. Narovnejte ruce i nohy. Mezi chodidly by měla být přibližně 20 centimetrová mezera. Hlavu si Skloňte mezi ruce a dívejte se na své nohy. Potom hlavu zvedněte a prohněte se v zádech. Jako kočka. Následně si lehněte zpět na podložku. Následně opakujte.

Druhý cvik začíná ve stejné výchozí poloze jako první cvik. Lehněte si na břicho, zvedněte pánev a boky vytočte nejdříve do jedné strany – stiskněte bokem podložku, pak se vraťte zpět do vodorovné polohy a vytočte pánev na druhou stranu. Cvik opakujte.

Nyní si sedněte na podlahu, dejte ruce za sebe a pokrčte nohy. Následně zvedněte pánev a vydržte v této pozici cca 2 sekundy. Opakujte v rychlém tempu.

[hana-code-insert name=’google‘ /]Nyní si lehněte na záda, pokrčte nohy, snažte se opřít kolena o hrudník a rukama si chyťte chodidla. Pak pomalu zvedněte hlavu a pokuste se bradou dotknout kolen. Chodidla nepouštějte. Vydržte v této pozici po dobu 5 až 7 sekund.

Na závěr opakujeme cvik, který jsme procvičovali jako první.

Provádějte tyto cviky opatrně a v rámci svých možností. Možná to zpočátku nebude tak jednoduché, ale časem sami uvidíte, že jste ohebnější a cvičí se Vám mnohem jednoduššeji. Začněte cviky opakovat ve třech sériích a zkuste se pomalu dopracovat k šesti opakováním. Hlavně poslouchejte své tělo.

Buďte trpěliví. Cvičení nenapraví ze dne na den zlozvyky, které jste roky dělali. Musíte jen vytrvat a nevzdat se.

[hana-code-insert name=’Dole‘ /]Pokud terapii zkombinujete s plaváním nebo kvalitními masážemi, podpoříte tím hojivý proces a výsledky by se mohly dostavit mnohem dříve. Vše je však individuální.

Doktor Paul Bragg doporučuje, abyste se před zahájením cvičení poradili nejdříve se svým ošetřujícím lékařem.