Dlouhou dobu jsem bojovala s tím, jak si správně upravit obočí. Pak mi ale kamarádka poradilo toto. Od té doby slyším jen pozitivní odezvu na můj vzhled!

Tak, jako úsměv dokáže změnit vzhled Vaší tváře, tak i samotné obočí dokáže s výrazem tváře udělat mnoho – a to nejen v pozitivním slova smyslu. S nesprávně vytvarovaným obočím můžete vypadat na první pohled překvapeně, či dokonce smutně. Použijte proto následující triky, abyste se vyhnuli těmto chybám a vytvořili si perfektní obočí, které Vám přidá na Vaší přitažlivosti.

Vždycky si pamatujte, že obočí je třeba věnovat stejnou pozornost jako péči o vlasy, nehty nebo kůži. Pěkně tvarované obočí totiž dokáže podtrhnout přírodní krásu každé ženy a při tom je to opravdu snadné.

obocie-1[hana-code-insert name=’google‘ /]Tvarování obočí

Různé tvary obočí jsou vhodné pro různé typy obličeje. Vždy je tedy důležité dát při výběru a následujícím tvarování velký pozor. Přeci jenom si nechcete znetvořit obličej, kterým se na veřejnosti prezentujete každý den. Nikdy nevymýšlejte nic složitého, vždy zkrátka sledujte svůj přirozený tvar a nezkoušejte ho měnit za žádnou cenu. Cílem je přeci získat tvar co nejpřirozenější, abyste působili co nejpříjemněji.

Ženám s kruhovým nebo baculatým obličejem velmi přistanou ostřejší lomené tvary s tzv. „stříškou“, která tvář opticky zeštíhluje. V tomto případě se nemusíte ani obávat trochu tenčího obočí.

Pro hranatější čtvercové obličeje se hodí středně husté obočí bez ostrých ohybů. Využijte proto jemných křivek, které tvář opticky zjemní.

Pokud máte podlouhlý obličej, snažte se udržet tvar obočí rovnější. Vysoké oblouky by Vám totiž ještě více prodloužily tvář.

Ženám s oválnou tváří můžeme zkrátka závidět. Zpravidla jim přistane obočí jakéhokoli tvaru, ať už je obočí ostřejší, zakřivené, nebo rovné.

Tloušťka obočí je ve většině případů otázkou chuti, ale vždy je dobré pamatovat, že nejkrásnější je přirozenost. Přeci jenom módě extrémně tenkých oblouků už dávno odzvonilo.

Umístění

Velmi častou chybou je příliš vytrhané obočí u kořene nosu, díky čemuž pak majitelka může působit dojmem, že má oči příliš vzdálené od sebe. Nesprávné je také přílišné prodlužování linie obočí v oblasti spánku.

Jak tedy zjistit, kde by Vaše obočí mělo začínat a kde končit? Pomozte si tak, že si tužku připevníte k dolní části nosu tak, aby se opírala o boční stěnu a směřovala k obočí. Pak jednoduše najděte pozici nad vnitřním koutkem oka, od kterého by mělo začít Vaše obočí. Současně by toto místo mělo být tím nejmohutnějším. Nyní tužku přiložte znovu k nosu nasměrujte ji šikmo tak, aby procházela přes Vaše čelo. Tam, kde tužka protne Vaše obočí, se nachází nejvyšší bod. Chcete-li najít správný konec obočí, použijte tužku podobně jako před tím, akorát je nasměřujte přes vnější okraj oka k obočí.

Nástroje

Možná jste se na obočí snažili ušetřit, a tak jste si řekli, že za kvalitní pinzetu se Vám investovat moc peněz nechce, nicméně opak je pravdou. Kvalitní pinzeta je zkrátka potřeba. Úpravu obočí si tak totiž výrazně zjednodušíte. Dobrý trik je také zvětšovací zrcadlo.

obocie-3[hana-code-insert name=’google‘ /]Odstranění chloupků

Před každým trháním Vám doporučujeme si obočí pročesat kartáčkem. Při vytrhávání chloupků vždy postupujte směrem od kořene nosu ke spánkům. Dalším pravidlem, kterým byste se měli řídit, je trhat chloupky ve směru jejich růstu, jinak je proces bolestivější a Vaše kůže může být pak zbytečně podrážděná. Chcete-li snížit citlivost v oblasti obočí, pak doporučujeme aplikovat chladicí gel, případně si několikrát obočí potřít ledovou kostkou. POZOR, vždy trhejte obočí jenom v jeho spodní části, nikoliv zeshora! Díky tomu bude vypadat opticky hustější a nenarušíte zbytečně jeho přirozenou linii.

Růst obočí

Ne všichni máme štěstí, že máme přirozeně husté obočí. Pokud máte méně obočí již od narození, nebo jste to zkrátka přepískli s jeho úpravou, nemusíte se ničeho obávat. Doporučujeme jen sáhnout po ricinovém oleji, který je skvělým pomocníkem při růstu jak obočí, tak řas. Stačí aplikovat pár kapek na kartáček a aplikovat každý den. Stejně tak může být použita také vatová tyčinka. Účinky by měly být pozorovatelné již po několika dnech.

obocie-4[hana-code-insert name=’Dole‘ /]Barvení obočí

Jak to tak bývá, k dokonalosti nám chybí už jen přirozené zvýraznění obočí. Nikdy však nezapomínejte, že je důležité zvolit správný odstín tužky nebo stínu, který obočí přirozeně zbarví. Nechcete přeci, abyste na první dojem působili příliš uměle. Zlaté pravidlo zní tmavovlasé dámy by měly zvolit o stupeň světlejší tón, než jsou jejich přirozené vlasy, a světlovlásky o stupeň tmavší. Dolní linii obočí se nebojte tahem tužky zvýraznit, ale pro přirozený efekt nikdy nezačínejte od samého začátku obočí. Prostor mezi chloupky by měl být doplněn jen krátkými jemnými tahy, které napodobují linii chloupků. Obočí pak bude vypadat hustší a přirozenější. Na závěr si obočí zafixujte pomocí kartáčku a laku na vlasy.

Ačkoliv se Vám může zdát celkové ošetření obočí jako zdlouhavý a náročný proces, ve skutečnosti vše trvá jen několik minut a jakmile si na to zvyknete, budete to brát jako rutinu, která přirozeně podtrhne Vaší krásu.