DNES RÁNO: Mladá matka zemřela při náročném porodu: Zachránila tím však život 12 lidem – sdílíme její příběh na památku a uznání

Jeden z nešlechetnějších činů, které může člověk pro jiné udělat, je zaregistrovat se jako dárce orgánů. Jen ve Spojených státech je v současné době téměř 115 tisíc pacientů čekajících na transplantaci nějakého životně důležitého orgánu a denně mnoho z nich umírá kvůli nedostatku vhodných dárců. Přestože každému darování předchází téměř vždy nějaká tragická událost, může mít alespoň pozitivní dopad na životy jiných.

Tragédie v rodině mladé matky

Kathleen Thorsonová z Oregonu byla matkou čtyř dětí. Poslední z nich, chlapeček, který dostal jméno Teddy, se narodil 29. prosince. S manželem přivítali miminko na svět s velkou radostí. Bohužel několik dnů po porodu, přestože Katleen nevykazovala žádné známky zhoršeného zdraví a vše nasvědčovalo tomu, že má před sebou ještě dlouhý život plný drobných i velkých mateřských radostí, náhle zemřela na nitrolební krvácení ve věku pouhých 34 let. Událost její rodinu zcela ochromila a těžce ji nesl právě její manžel.

Dárkyně orgánů zachraňuje životy

Přestože celá Kathleenina rodina truchlí, přece jen se zdá, že v tomto příběhu nakonec bude určitý povznášející konec. Kathleen byla velmi milující a oddanou osobou. Jako registrovaný dárce orgánů tak může po své smrti alespoň pomoci jiným k lepšímu či normálnímu životu. V tomto právě spatřuje Kathleenin manžel malou útěchu, ve vědomí, že se jeho žena vlastně pro mnoho lidí stala zachráncem a hrdinou. Tímto způsobem také prezentuje rozhodnutí své ženy před dětmi, které věří, že jejich maminka i v poslední chvíli rozdávala lásku a pomáhala, jak jen mohla.

Registrace k dárcovství orgánů je způsob, jakým lze pomoct řadě lidí, kteří tuto pomoc potřebují. Na příběhu Kathleen a její rodiny je vidět, jak důležité je snažit se udělat tento svět lepším a být dobrým vzorem pro své děti, které budou díky tomuto gestu na svou maminku vždycky vzpomínat, jako na hrdinku.