DNES RÁNO: Novorozenec zůstal sám v parku v chladné zimě, zabalený v nylonovém sáčku – objeven byl pouze díky všímavému pejskaři, který šel kolem

Když šla Rima Zvaliauskiene a mladý Ovidijus, její sedmadvacetiletý syn, během zimní noci promrzlým Newhamským parkem v Anglii na procházku s jejich psem, nalezli malého čerstvě narozeného chlapce, zabaleného v nylonové nákupní tašce pod lavičkou.

Dítě nalezl pes

Během této procházky se od matky a syna odtrhl pes, který přiběhl ke kabelce, jež dítě chránila před okolním mrazem, zakňučel a začal kolem tašky čenichat. Zděšená žena zavolala na svého syna s prosbou, aby jí pomohl, neboť se sama bála k tašce přistoupit, nebo ji dokonce otevřít. Syn neváhal a matce přispěchal na pomoc. K jeho zděšení se v tašce nacházelo velmi malé, úplně nahé nemluvně, zabalené do ručníku, ještě s pupeční šňůrou. Jen díky tomu, že novorozeně plakalo, ho byl pes schopný najít a následně na svůj nález upozornit své majitele, což dítěti bezpochyby zachránilo život. Hned po zjištění, co taška obsahovala, nálezci zkontaktovali místní záchrannou službu spolu s policií. Dítě bylo nalezeno s jistými rysy promrznutí:

  • Velmi studená fialová kůže
  • Mrazivé čelo a uši

Naštěstí ihned po příjezdu záchranářů bylo novorozeně zabaleno do adekvátnější přikrývky, která mu pomohla opět získat přirozenou teplotu. Následně bylo dítě převezeno do blízké nemocnice, kde bylo vyšetřeno, zda se mu není nic vážného. Následně lékaři zjistili, že dítě bylo odloženo do parku přibližně půl hodiny po porodu. Dítě bylo naštěstí v pořádku a neponese žádné dlouhodobé následky.

Čtěte také: Tři děti utrpěly tragickou nehodu a zemřely. O rok později se stal zázrak, který je přivedl zpět na svět

Péče o dítě

Po vyšetření odborným lékařem se o dítě starají sestry z místní nemocnice, zatímco se policie snaží vypátrat jeho matku. Shane Clarke, detektiv místní policie, se prostřednictvím prohlášení v tisku obrátil na matku s prosbou, o kontaktování nemocnice, zdali je v pořádku. Dále dodává, že každá informace, týkající se tohoto případu, by velice pomohla.