DNES RÁNO: Objevila jsem těhotnou, opuštěnou jezevčici. Když se na ní veterinář podíval, objevil neuvěřitelnou věc

Psi jsou již od počátku věků přítelem člověka. A mělo by to být i obráceně, že člověk bude přítelem psa. Bohužel se v naší společnosti vyskytují případy, kdy tomu tak není. A co hůř, s našimi čtyřnohými přáteli je zacházeno těmi nejhoršími možnými způsoby. Přesně tak bylo i s Mariou, tmavě hnědým jezevčíkem, se kterým jeho páníček nezacházel ani trochu, jak by se mělo. Nejen že se k Marie nechovali doma dobře, ale k tomu všemu ji i její milovaný pán opustil, a to když byla těhotná.

Jak to s Mariou bylo dál?

Malou jezevčici nalezl kdesi venku ochránce zvířat a ihned ji odvezl do nemocnice. Tam veterináře zaskočilo, když zjistil, že je Maria těhotná. Její březosti vůbec nepomáhalo, že byla velmi slabá, podvyživená a měla ochrnutou zadní část těla. K tomu všemu po jejím celém těle parazitovaly blechy, které jí způsobovaly anémii, tudíž jí snižovaly hemoglobin pod její stanovenou normu. I přes všechnu bolest a únavu se Maria snažila porod zvládnout.

Jak porod proběhl?

Ačkoli byla velmi slabá a vyčerpaná, díky veterináři, který se o ni po celou dobu pečlivě staral, a své vytrvalosti a síle, jenž jí i přes všechny okolnosti zůstala, porod proběhl zcela v pořádku jen s jedním zádrhelem, který se lehce vyřešil, následovně:

Čtěte také: Připravila jsem brokolicové pesto. Všichni se ošklíbali, ale potom co ochutnali, už nechtějí žádné jiné!

  • Maria začala sama od sebe rodit
  • Vše probíhalo, jak mělo, až na poslední štěně
  • Veterinář musel zakročit a provést císařský řez

Veterinář byl překvapen kolik štěňat Maria porodila a byl skoro až zázrak, že to bezpochyby zvládla. Operace císařským řezem proběhla výborně, a tak se všechna štěňátka narodila živá a zdravá.

Jak to s nimi dopadlo?

Štěňátka a Maria měli milující chovatele, kteří jim každý den plně věnovali svůj čas a péči. Po pěti měsících se stala znovu úžasná věc. Maria se po dlouhé době fyzioterapie naučila znovu chodit. Dnes ona i její štěňata získaly milující domov.