DNES ŽIVĚ: Byl to pro muže obrovský šok! Při procházce slyšel podivné zvuky od kraje silnice až pak našel novorozenou holčičku! Bez pomoci by zemřela – sdílíme pro hrdinu celé republiky!

Co vedlo někoho k takovému jednání? Snad chudoba, tíživá rodinná nebo finanční situace? Partnerské neshody? Někdy není možné objasnit konání toho, kdo provede tak drastickou věc, že své právě narozené dítě opustí v nemocnici, zanechá u dveří cizího domu nebo v nejhorším případě odloží do škarpy nebo popelnice jako kus hadru. Tentokrát měl příběh šťastný konec. Ne vždy se tak stane, v mnohých případech dojde ke katastrofě.

Podivný šramot u krajnice

Když šel Eric Ransdell, Američan žijící dlouhodobě v Thajsku, na svou obvyklou procházku, vůbec netušil, co se mu pro tentokrát přihodí. Chodí na procházky každodenně, ale při téhle konkrétní vycházce se mu podařilo zachránit život novorozené holčičce, které by hrozila bez jeho pomoci jistá smrt. Co vedlo matku k tomu, že zanechala překrásnou ani ne dva dny starou holčičku bez pomoci zabalenou jen ve starých hadrech na kraji rušné cesty? To se již nikdy nedozvíme. Holčička však měla štěstí, že šel okolo právě všímavý Eric Ransdell.

Bez okamžité pomoci by zemřela

Dva dny stará holčička usedavě plakala hlady, byla zabalená jen ve špinavé černé šále. A právě nepřirozený pláč a podivné pohyby z chomáče hadrů zaujalo i Erica Ransdella, který maličké zesláblé tělíčko s překrásnýma očima objevil. Neváhal ani chviličku, okamžitě zavolal objevenému novorozenci lékařskou pomoc. Sanitka odvezla holčičku do nemocnice, kdy se po vyšetřeních zjistilo, že je asi 2 dny stará a bez pomoci by zemřela. Pro prošetření případu místními úřady byla předána do pěstounské péče.

V Česku pomohly babyboxy již 207 dětem

Případy odložených dětí se nevyhýbají ani Česku. Na rozdíl od jiných zemí existuje možnost záchrany dětí skrze babybox, kam mohou matky v tíživé situaci dítě odložit a zajistit mu tak okamžitou adopci milujícími náhradními rodiči. Do června 2020 bylo tak zachráněno celkem 207 životů dětem, které by, nebýt babyboxů, mohly dopadnout stejně jako novorozená holčička z Thajska.