Během teplých dní mě neustále otravovaly mouchy, komáři, mravenci a ostatní hmyz. S tímto jednoduchým trikem mám konečně klid!

Léto je jedním z nejkrásnějších období roku, ale ještě hezčí by bylo bez otravných much, komárů a vos. Nejenže nás otravuje bzučení a svědící štípance, ale mnozí můžeme být alergičtí na štípnutí a určitě si nechceme přivodit nějaké nepříjemné onemocnění.

Repelenty z obchodu a různé aromatické odpuzovače však nejsou vždy účinné a jsou poměrně drahé a co víc, toxické. Zvláště citlivé jsou na ně děti. Mohou způsobit alergie, srdeční onemocnění a také mají vliv na nervové buňky. Proto Vám namísto kupování repelentů raději doporučujeme začít sbírat kávovou sedlinu.

Komáři a ostatní hmyz, který pije krev má mnoho čichových receptorů, přes které hledají zdroj krve. I proto jsou citlivější na některé pachy, jako je například pach kouře. Nejlepší způsob, jak se ochránit před tímto otravným hmyzem, je tedy zapálit kávovou sedlinu, kterou umístíte na alobal. Na jedné straně je to pro hmyz nesnesitelný zápach a na straně druhé, kávová sedlina produkuje hodně kouře.

Pokud jste se rozhodli pro grilovačku, nebo jen sedíte na terase či v zahradě, vyzkoušejte tento trik, který Vám zachrání celé léto a vyvážíte ho zlatem. Na alobal dejte trochu kávové sedliny a zapalte ji. Pro lepší účinek můžete přidat i podrcený bobkový list. Samozřejmě je to pro člověka zcela neškodné a kromě obtížného létajícího hmyzu se zbavíte i mravenců a šneků.

Útoky komárů začínají v červnu, proto doporučujeme, abyste si tento trik zapamatovali už teď.