Do arény vstoupil 83 letý krasobruslař se svou 79 letou manželkou: Když začala hrát hudba, roztrhali srdce celého publika – tento pár strčí do kapsy každého (VIDEO)

Olympijské hry jsou jen jednou za čtyři roky, nicméně vždy nám přinesou celou řadu příjemných překvapení. Pokaždé se proslaví nějací sportovci svými famózními sportovními výkony, které se zapíší do historie. Vyhrají zlaté medaile, které jim zůstanou po celý život a v rámci sportu mají nevyčíslitelnou cenu. Postupem času ovšem tito sportovci stárnou a někteří tak přestávají ve svém sportovním odvětví působit. Tento pár je ovšem pravým opakem, protože když se tito dva zlatí krasobruslaři objevili na ledě, celé publikum přestalo v tu chvíli dýchat.

S věkem ubývá sil

Když člověk stárne, očekává se, že u něj začne docházet k nevyhnutelným změnám v těle. Některé funkce už nepracují tak, jako kdysi a celkově jde všechno pomaleji a obtížněji. Tělo se hůře a pomaleji regeneruje a také šance na nějaký úraz je čím dal vyšší. Kromě šedivých vlasů, vrásek a stařecký skvrn si můžeme také všimnout toho, že naše kosti jsou slabší a některé fyzické aktivity už není možné provádět, jak ve 20 letech. Jednou z takových aktivit je například krasobruslení.

Na věku nezáleží

Krasobruslení je sport, který vyžaduje dokonalou kontrolu člověka nad svým tělem a vysokou tendenci umět držet rytmus. Hlavním předpokladem dobrého krasobruslaře jsou silné kosti a svalnatá postava. V tomto sportu mohou působit jen jednotlivci, dua nebo skupiny krasobruslařů. Snadno si tak představíme mladé krasobruslaře nebo krasobruslařky, kteří krouží a bruslí po obrovském kluzišti. Zkuste si ovšem představit, že by zde bruslili starší lidé, kterým je kolem 80 let.

Čtěte také: Syn v talentové soutěži poprosil svou maminku, aby s ním zpívala na jevišti a roztavili oba srdce publika

Bruslí od 50.let

Jedno takové krasobruslařské duo skutečně existuje. Ve svém vysokém věku jsou stále velmi aktivní a dokazují tak, že na věku rozhodně nezáleží. Důležité je, jak se člověk cítí uvnitř sebe samotného. Pokud se člověk ve 30 cítí na 50, bude tomu tak. Cítí-li se 80letý krasobruslař na dvacet, může předvést skvělé výkony. A právě tato dvojice je zdárným příkladem, že to opravdu funguje. Bruslí spolu už od 50.let a za tu získali i zlatou olympijskou medaili. Před tímto neskutečným párem klobouk dolů.