Do útulku se dostal zanedbaný pes, který vypadal jako živá paruka

Je úžasné, kolik toho dokáže obyčejný účes. A zároveň je srdcervoucí, do jakého stavu se může dostat opuštěný, toulavý pes. Po světě běhá obrovské množství psů, o které se nikdo nestará nebo je dokonce týrá. Nedávno byl nalezen jeden malý pejsek s tak přerostlou srstí, že vypadal jako chodící paruka. Naštěstí se ho ujali hodní lidé, kteří mu hodně pomohli.

Záchrana toulavého psa

Mac’s Mission je nezisková organizace na záchranu psů se speciálnímu potřebami, která sídlí v americkém Missouri. Právě tato organizace se nedávno ujala psa, který potřeboval hodně velkou pomoc. Našli ho uprostřed silnice. Psa pojmenovali Pear. Mazlíček byl v hrozném stavu. Nemohl ani vidět na cestu přes všechny chlupy, které měl na těle.

pl.newsner.com

Srst byla velmi matná, zacuchaná a neuvěřitelně dlouhá. Podle vzrůstu se jednalo o menší plemeno, ale na první pohled byste ani neřekli, že jde o psa. Starý mop vypadá asi stejně jako tento pejsek. Personál organizace čekalo hodně práce a Pear musel vynaložit hodně trpělivosti, aby mu lidé mohli pomoci. Jeho proměna totiž trvala celé hodiny.

Čtěte také: Rok sem, rok tam! Miloš Zeman oslaví narozeniny

Proměna nebyla jednoduchá, ale vyplatila se

Pear měl velké štěstí, protože se mu dostalo velmi příjemných lázní. Pracovníci organizace ho vykoupali a ostříhali všechny přebytečné chlupy. „Vykoupali jsme ho a oholili, abychom se zbavili špíny a blech,“ řekla zakladatelka organizace Rochelle Steffentold. Pes brzy po prvním zákroku rychle usnul v jednom z kotců. Evidentně byl vyčerpaný.

pl.newsner.com

Pracovníci se trochu obávali reakce psa, ale ten během celé procedury jen klidně seděl a trpělivě čekal. Přerostlá srst pro něj musela být velmi nepříjemná. Poté se zjistilo, že nemá jedno oko. Naštěstí neměl žádné zranění a měl obrovské štěstí, že mu nikdo neublížil. Nyní je v dobrých rukou a organizace jistě udělá vše pro to, aby si našel novou rodinu.

VIDEO

Zdroj: pl.newsner.com