David Hampl
4 prosince, 2019

Chybí vám nápad na vytvoření něčeho originálního a zároveň krásného? Chcete oslnit své přátele a známé něčím opravdu výjimečným? Máme pro vás inspiraci, která je zajímavá už podle svého názvu. Stačí, abyste vložili obyčejné CD do hrnce s horkou vodou, chvilku počkali a dostanete něco, co vám budou všichni závidět. Nevěříte? Tak vyzkoušejte sami.

Recyklujte CD

Doba, kdy byly CD populární, je už dávno pryč. Nahradily je DVD, přenosné flashdisky a další technické vymoženosti. CD se tak dostalo na seznam nadbytečných věcí, které se už téměř nepoužívají. Není to ovšem tak dávno, co vyšly z módy, takže spousta lidí má CD doma stále spoustu. Co s nimi dále? V žádném případě je nevyhazujte jen tak do koše. Pokud nechcete zbytečně zatěžovat životní prostředí náročnou ekologickou stopou, začněte svá CD recyklovat. Uvidíte, že se vám to nakonec vyplatí.

Pomůcky, bez nichž se neobejdete

Nyní vám ukážeme několik skvělých nápadů, které se dají s obyčejnými CD udělat. Budete překvapeni, co všechno z nich jde vytvořit. CD tak dostane naprosto nový rozměr a vy budete mít radost. Pro výtvory budete potřebovat: silné lepidlo a ideálně také lepící (tavící pistoli), kleště, drátky, hungarocell míč, kladivo, ručníky, nůžky a špejle. V případě, že budete chtít vyrábět z CD šperky, budou se vám hodit také řetízky.

Disco koule z lednice

Vložte CD do lednice na 10 minut, pak ji zabalte do ručníku, položte na tvrdý povrch a rozdrťte ho kladivem. Chcete-li mít ostré pravidelné hrany, vložte CD na několik minut do vroucí vody a poté jej rozřežte.

Pro výrobu disco koule použijte špejli k propíchnutí středu polystyrenu, protáhněte jim drátek a na konci vytvořte háček. Na kulatý polystyren pak postupně nalepte jednotlivé kousky CD. Z rozdrcených kousků lze také vytvořit krásné šperky, náušnice a jiné věcičky. Dokonce i krásný náhrdelník je možný. V každém případě se podívejte na uvedené video a načerpejte inspiraci.

Sdílejte článek