Doba sandálů a jiné otevřené obuvi se blíží. Máte z toho obavy, jelikož nemáte dokonalé nehty? Toto je osvědčená pomoc, jak se rychle a efektivně zbavit nejenom plísně, ale i dalších problémů. Co pomáhá? -
Menu

Doba sandálů a jiné otevřené obuvi se blíží. Máte z toho obavy, jelikož nemáte dokonalé nehty? Toto je osvědčená pomoc, jak se rychle a efektivně zbavit nejenom plísně, ale i dalších problémů. Co pomáhá?

Teploty se pomalu zvyšují a to znamená potřeby změny vašeho šatníku. S tím souvisí také výměna obuvi, kdy se do popředí dostanou sandály, pantofle, žabky a další druhy otevřených bot. Mnoho lidí z toho má velké obavy, jelikož nemají dokonalé nehty. Důvodem je nepříjemná plísňová infekce, která nevypadá zrovna vábně. Jak se jí rychle a efektivně zbavit? To vám poradíme!

Plísňová infekce nehtů je poměrně velký problém

Důvodů vzniku dané plísňové infekce je celá řada. Jsou to třeba nekvalitní boty a ponožky, kdy se noha zapařuje. Mohou to být ale i návštěvy bazénů nebo saun, kde lidé danou infekci chytí. To je ale jenom zlomek důvodů, proč se objevuje.

Pokud se máme podívat také na její projevy, tak musíme říci, že prvotními příznak je žloutnutí nehtů, které se stávají výrazně křehčími a dochází k větší lámavosti. Postupem času může dokonce docházet i k tomu, že se nehet postupně odděluje od prstu. Z tohoto popisu je jasné, že daný stav nevypadá z pohledu krásy nijak vábně. Nehledě na další zdravotní rizika. Proto se společně podíváme na to, jak se takové infekce efektivně zbavit. Co pomůže?

Jablečný ocet

Jistě ho doma máte, jelikož je méně ostrou alternativou toho klasického lihového. Ten si však připravte také s smíchejte ho v poměru 1:1. K tomu ještě přidejte stejný díl vody. Následně do daného roztoku namáčejte své nohy, a to zhruba na 2 minut. Poté je vyndejte, osušte, ale neumývejte. Vše opakujte každý den.

Jedlá soda

Je dobrým pomocníkem na pečení, stejně jako se jedná o velmi dobrého pomocníka ve chvíli, kdy vás pálí žáha. Využít ji však lze také v situaci, kdy vaše nehty trápí plíseň. Potřebovat budete díl teplé vody a 2 díly klasické jedlé sody. Z tohoto vytvoříte pastu, kterou budete opatrně nanášet na jednotlivé nehty, ale i prsty u nohou. Vše nechte působit 20 – 30 minut a poté opláchněte. Opět je na místě každodenní opakování.

Tea tree olej

Ten je velmi unikátním pomocníkem na celkovou krásu různých částí těla. Dobře funguje také v případě plísňového onemocnění vašich nehtů. Důvodem jsou dobré antiseptické vlastnosti. Zde není třeba vymýšlet žádné směsi, jelikož olejíček stačí nakapat na každý postižený nehet a nechat ho působit, dokud nezaschne.

Oreganový olej

I tento druh oleje zaujme tím, že má antiseptické účinky a tak je dobrém pomocníkem na eliminaci plísní. Použití je podobné, jako u olejíčku předchozího. Nejlepší cestou je nakapat pár kapek na nehet, případně na jeho okolí a nechat uschnout. Tím se účinné látky vstřebají a následně dojde k tomu, že plíseň začne pozvolna mizet.

Kokosový olej

U účinných olejů ještě zůstáváme. Tentokrát se jedná o kokosový olej, který je unikátní především pro svůj obsah mastných kyselin, které také dokážou velmi účinně bojovat proto problémům, kterými jsou plísně na nohou. Opět se nemusíte bát nijak složitého využití, jelikož stačí nakapat na nehet a jeho okolí a potom nechat zaschnout a tedy v podstatě vstřebat.

Ústní voda

Je to sice nezvyklé, ale zároveň dokonale funkční použití. Když dokáže ústní voda ničit plísně a bakterie v ústní dutině, tak je dokáže dobře eliminovat také v oblasti nehtů. Stačí nalít ústní vodu do nádoby a dále do ní namočit nohy. Ideální je doba okolo 5 minut. Alternativním použitím je namočení hadříku a následné přiložení na postižené nehty. Zde by měla být doba působení okolo 30 minut.

Tisk
Nezařazené

Všichni byli přesvědčeni, že je těhotná. Místo dítěte našli v…

Těhotenství je nádherné období v lidském životě, protože je to příprava na nový život. Téměř každá žena touží po vlastním dítěti,…
Nezařazené

Zavařované zelí doma zvládne každý pomocí tohoto geniálního hodspodkého receptu

Máte rádi zelí a velmi často si na něm pochutnáváte? Zkoušeli jste si ho někdy doma sami naložit a zavařit…
Nezařazené

Viděl uprostřed silnice něco zvláštního. Když přijel blíž, pochopil, proč…

Občas zahlédneme něco, co bychom rozhodně v danou chvíli a na daném místě nečekali. Celý den se nám najednou změní nenadálým…
Nezařazené

Pár rekonstruoval starý dům, když narazili na něco zvláštního ve…

Rekonstrukce našich obydlí je někdy opravdu nevyhnutelná. Chceme-li žít v bezpečném a hezkém prostředí, nezbývá nám než náš současný příbytek pořádně…
Nezařazené

Žena zemřela sama v nemocnici. Po 14 sekundách se stalo…

Smrti se mnoho lidí bojí, ale přitom není vůbec důvod. Některé duchovní směry tvrdí, že smrt je jen bránou do…
Nezařazené

Matka nechala malé dítě samotné na gauči s jejich psem.…

Pejsek rasy Beagle patří mezi oblíbené psy po celém světě. Tato roztomilá rasa dokázala okouzlit miliony lidí. Lidi ovšem dokáže…