Dobrá a rychlá paměť: 4 vědecké způsoby, jak prodloužit mládí mozku -
Menu

Dobrá a rychlá paměť: 4 vědecké způsoby, jak prodloužit mládí mozku

Jasným faktem poslední doby je to, že pokud mozek pravidelně necvičíte, tak dochází k tomu, že dříve nebo později začnete také zapomínat. A to je velký problém. S lidským mozkem je to totiž velmi podobné, jako třeba se svaly. Pokud zde nedochází k pravidelnému cvičení, tak postupně ochabnou a v budoucnu jsou téměř k ničemu. A to stejné jasně platí i o části těla, kterou je mozek.

Pomáhá pravidelní cvičení

Pokud nechcete, aby vám nejdůležitější orgán v těle ochabl, je třeba myslet na to, že ho musíte trénovat. Nejenom běžnými činnostmi, jelikož na místě je myslet také na pravidelná cvičení, která jsou nutností. Jedině tak docílíte toho, že se bude moci urychlit růst buněk šedé hmoty, které je velmi důležitá. Dále se vám podaří vytvořit mnoho nových spojení, která jsou velice důležitá především proto, že díky nim propojíte mozek s ostatními orgány a jinými částmi těla.

Cvičení nejsou složitá

Pokud vás zajímá, jaké jsou ony cviky na mozek, tak musíme říci, že se není nutné obávat jakýchkoliv složitostí. Ve většině případů se jedná o cviky, které jsou snadné a můžete je zvládnout kdykoliv. Pokud máte chvilku, věnujte jim čas, jelikož jedině tak prospějete právě svému mozku.

Barevná slova

První možností, jak vyzkoušet zajímavé cviky na mozek, je rozhodně to, že budete číst barevná slova. Důležité je číst je nahlas, nikoliv jenom v duchu. V čem je tento cvik na mozek tak unikátní? Je to jednoduché. Dochází k tomu, že čtete určité slovo, například červená, ale toto slovo je napsáno jinou barvou. Třeba modrou. A to váš mozek začíná mást a právě tím ho nutíte se více soustředit a nepracovat podle zajetých standardů, které už má zajeté a které pouze opakuje.

Tabulka Schulte

Druhou možností, jak mozek trénovat, je takzvaná tabulka Schulte. I ta je poměrně zajímavá, jelikož jejím velkým unikátem je to, že podporuje periferní vidění, které má vliv na to, jak bude váš mozek pracovat. I tato tabulka je celkem zajímavá. To proto, že se jedná o tabulku, kde jsou napsaná čísla v pořadí od jedničky, až po číslo 25. A vaším úkolem je daná čísla postupně hledat. Kdo má svůj mozek vytrénovaný, může to zvládnout i do minuty. Kdo ne, musí počítat s podstatně delší dobou hledání.

Znakování

Nemusíte se bát, že by bylo nutné umět znakovou řeč. Stačí se naučit jenom dva symboly, které velmi dobře znáte. O jaké se jedná? Je to znak takzvaného míru, tedy ono typické V jako victory. Dále je to znak známý jako OK, kdo spojíte ukazovák s palcem. Tyto znaky ukazujte nejdříve na jedné a potom na druhé ruce. Potom může nastat ostrá fáze, kdy se rozhodnete dělat oba znaky najednou. Uvidíte, že necvičený mozek může mít s danou koordinací celkem velký problém a tak je na místě ho cvičit.

Psaní oběma rukama

Nejprve si vezměte tužku do jedné ruky a napište jakékoliv číslo. Potom to stejné udělejte i druhou rukou. Nemělo by se jednat o zase až tak nic složitého. A nyní to stejné zkuste ještě jednou, ale tak, že zapojíte obě ruce současně. Podobně jako v předchozím případě se to může zdát jednoduché, ale opak je pravdou. Stejně jako v případě znakování, i tady musíme říci, že se jedná o poměrně náročný úkol a tak i tím realizujete cviky na mozek, které ho pomohou dostat do formy.

Změny v životě

Mozek se naučil dělat automatizované činnosti zcela automaticky. Už ani nepřemýšlíte, do jaké ruky berete hřeben, stejně jako třeba zubní kartáček. Když někam jdete nebo jedete, jsou to stále stejné naučené cesty. A tuto samozřejmost je třeba narušovat. Jsou ta také cviky na mozek, které pomáhají. Snažte se začít dělat věci jinak. Tedy pokaždé jinými způsoby. To proto, že mozek bude muset stále aktivně pracovat, což se opět podepíše na tom, že bude fungovat mnohem lépe, než je tomu nyní.

Změny v jídelníčku

Opět se podívejme zpět ke svalům, kde jsme uváděli to, že potřebují cvičit. Jsou to ale i svaly, které potřebují také dostatečné množství správných živin. A jinak tomu není ani v případě mozku. V tomto případě máme na mysli nutnost, kterou je změna jídelníčku. Co mozek doslova potřebuje? Je to látka, která nese název fosfor. Kde ji najdete? Konkrétních potravin je více než dost. Jako příklad poslouží třeba čokoláda, ale také ryby, nebo mléčné výrobky. Dále není dobré zapomínat ani na draslík. Ten konkrétně najdete třeba v banánech, ale má své místo také v avokádu, nebo ho obsahují pomeranče a pšeničné klíčky. Třetí látkou je hořčík, které obsahují arašídy.

Líbil se vám článek?

Tisk
ZDRAVÍ

Rakovina je tou nejhorší nemocí, kterou lidstvo zná. Léčba je…

Rakovina je jednou z nejčastějších příčin úmrtí v současné době. Zároveň je bohužel jednou z nemocí, na kterou zatím nebyl objeven lék, který…
ZDRAVÍ

Na tuto nemoc umírají tisíce lidí. Zabojujte proti ní přírodně…

Každoročně zemře více než milion lidí na důsledky kardiovaskulárních onemocnění. Jedná se v podstatě o největšího zabijáka na planetě. Tato úmrtí…
ZDRAVÍ

Dejte si tuto potravinu a uvidíte, co se s vámi…

Tato potravina má velmi zajímavou přezdívku. Označuje se jako přírodní antibiotikum a díky tomu dokáže velmi prospět lidskému zdraví. Může…
ZDRAVÍ

Problém s množstvím glukózy v těle se nemusí řešit jenom…

Hladina glukózy v posledních letech celkem výrazně stoupá u většiny populace. Lékaři pochopitelně varují, jelikož cukrovka je poměrně zákeřnou nemocí, na…
ZDRAVÍ

Problémy s cévami mohou za mnoho úmrtí. Jak jim předcházet…

Cévy jsou v lidském těle velmi důležité, jelikož je jimi distribuována krev a díky ní také kyslík a všechny důležité látky.…
ZDRAVÍ

Neuvěříte, co se stane, když vypijete čaj z tohoto listu.…

Někdo chce hubnout a pořád se mu to nedaří, a někdo po týdnu má několik centimetrů méně. Někdy je na…